Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Milyen esetekben használjuk...

Milyen esetekben használjuk ezt az igeidőt? Will be+ige+ing? Pl:I'll be dreaming of you tonight vagy i'll be buying a car. Miért nem csak simán i'll buy a car?

Figyelt kérdés
Nagyon megköszönném ha valaki érthetően elmagyarázná, és bocsi a tudatlanságom miatt, csak én ezt még nem találtam, de rengeteg helyen látom, léccy segítsetek.:)
2010. okt. 8. 18:08
 1/7 anonim ***** válasza:

ez egy nemtudom hogy hívják igeidő, de ugytudom akkor használjuk, amikor ez a mmontad: I'll be dreaming of you tonight abban a pillanatban a jövőben folyamatosa igen lesz.vagy valami iesmi.

de asszem valami 10en mennyi igeidő van az angolban, abból 6(kb) annyi, amivel értelmesen tudsz kommunikálni.

az ien "nehezebb" igeidők már tökre csicsásak...

2010. okt. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Future Continuous a becsületes neve. Akkor használjuk, amikor megvan egy adott időpont vagy időintervallum a jövőben a cselekvés mellé, ezáltal egy pontosabb, behatároltabb jövő időt fejez ki, mint a Future Simple.


At 8 o'clock tomorrow, I'll be reading a book.


Tudod, hogy pontosan mikor fogod csinálni. Éppen akkor éppen azt. Ha érted a simple-continuous közti különbséget általánosan, akkor ezt is érteni fogod egy idő után.

2010. okt. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem ien, ILYEN!!!Nem léccy, y-nal, úristen!, hanem legjobb esetben is légyszi, de inkább legyetek szívesek.

Az igeidő a folyamatos jövő, az első válaszoló szépen leírta, hogy folyamatos a cselekvés a jövőben, ehhez képest már cak egy lépést kellett volna tenni, hogy ezt nevesítse. A will be buying a car nem valami tipikus mondat, honnan vetted? Azért mindent nem lehet folyamatos jövőbe tenni. A jövőben egy adott időszakban hosszan folyó cselekvés, ma éjszaka rólad fogok álmodozni. Lehet -tól-ig időszakra is használni: From 6 to 8 tomorrow we'll be listening to a boring lecture.Az angol minden részelemet, pl a hosszasságot külön igeidővel fejez ki, más a hozzáállása a cselekvésekhez, nekünk jó a három is, nekik más a nyelvi nézőpontjuk.

2010. okt. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

nem "cak" hanem csak...gondolom...

köszönöm mindenkinek a segítőkészségét, nagy segítség voltatok:) utolsó válaszoló, nem vagy kissé nagyra magaddal? mire fel vagy ekkora bunkó?! megértettem volna a nyelvtanát ennek az igeidőnek a kioktatásod nélkül is, de gondolom te is csak egy nagy rakás szerencsétlenség vagy aki itt éli ki magát...erről ennyit

és mégegyszer köszönöm a segítséget!)

2010. okt. 9. 10:01
 5/7 anonim ***** válasza:
A cak véletlen elütés, a léccy szándékos tahóság! A te érdekedben szóltam, ha én kifogásolhatónak találom, megnyugodhatsz, más is. Nekem teljesen mindegy, hogy rólad milyen vélemény alakul ki másokban, ez a te bajod! Nem bunkózz le kérdező, a 18 éves korod betöltéséig, mert az anyád lehetnék, ha nem a nagyanyád! Nem egy rakás szerencsétlenség vagyok, hanem 25 éve dolgozó középiskolai tanár, boldog házasságban élő családanya egy szép lakásban! És azért járok erre az oldalra, hogy másoknak segítsek többek között az angol nyelvvel kapcsolatos kérdéseik megoldásában, ahogy ezt már négyezerszer meg is tettem.
2010. okt. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Hadd erősítsem meg az előttem szóló tanárnőt: jobb, ha odafigyelsz a hylesírásodra. Ne feledd, hogy azon túl, hogy a személyiségerdől árulkodik (mennyire veszed komolyan a szabályokat, tartod tiszteletben a hagyományokat), egy idő után be is rögzülhet a rossz forma. Nem is beszélve arról, hogy egy idő után talán fogalmad sem lesz a "léccy" eredeti rövidítésének jelentéséről (amit már sokan alapaból is rosszul használnak, mert pl. magázásra nem alkalmas).

Ha sokszor írod le a szót hanyagul, a végén akaratlanul és tudattalanul is "mond"-ot írsz majd a "mondd" helyett, vagy oda nem figyelésből "jáccik"-ot írsz a "játszik" helyett. Ez nem néz ki túl jól egy önéletrajzban például. És kerüld el a lebunkózást, mert gondolj csak bele, milyen érzés lenne, ha mondjuk egy rokonodat vagy egy egykori tanárodat szólnád le ismeretlenül.

2010. okt. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
*helyesírásodra
2010. okt. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!