Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Az olaszok inkább tegeződnek,...

Az olaszok inkább tegeződnek, vagy inkább magázódnak?

Figyelt kérdés
Nem tudok olaszul, de többször jártam Olaszországban.

#olasz #tegeződés/magázódás
2023. ápr. 17. 21:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Olaszok ugyanugy tegezodnek/magazodnak mint mi.

Mar aki illemtudo, ott is meg itt is.

2023. ápr. 18. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tehát nem olyan feltűnően magázódósok, mint a franciák, vagy tegeződősök, mint a skandinávok.
2023. ápr. 18. 09:07
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

A skandinavok is tudjak kivel, Hol tegezodhetnek.

Semmit nrm irtam, hogy kik olyan frotunoen magazosodnak vagy nem.

Mi van a magyar nep is mar meg betegedett ezzel az annyira tegezodesni akarassal?

Nem tudjak mar mikor, hol, mit?

2023. ápr. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Engem egy svéd bankban németül tegezett egy 10-15 évvel fiatalabb alkalmazott.
2023. ápr. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
77%

Az olaszban is van tegeződés és magázódás.


Azonban csak egyes számban van magázódás. Többes számban már nincs évtizedek óta. Ilyenkor minden esetben a T/2 személyt használják és ez mindegy hogy két barátodhoz szólsz vagy két rendőrhöz vagy orvoshoz. A "voi" lesz a használatos szó.


Egyes számú magázás mindig E/3 és a "lei" lesz a használatos szó. Viszont írásban vigyázni kell vele és nagybetűvel kell írni mivel a "Lei" az ön/maga a "lei" pedig nőnemben ő. Ez olyan mintha az angolban a "she" szóval menne a magázás. A "Lei" férfinak és nőnek is megy és nincs különbség.


Az olaszoknál ahogy észre vettem ha nem 80 éves vagy esetleg miniszter akkor egyáltalán nem hajlandóak magázni a másikat. A közösségi oldalaknak és a reklámoknak köszönhetően a magázás lassan minden nyelvből kikopik.

2023. ápr. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!