Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért nem írnak/kommunikálnak/...

Kedves Vezető kérdése:

Miért nem írnak/kommunikálnak/viselkednek normálisan ma olyan sokan az interneten (se) ?

Figyelt kérdés

Régebben is volt 1-2 szegényes komment, de kb 5 éve nyomasztóan sok ember, mintha kisegítő iskolából szabadult volna, ismerőseim között is akad olyan, aki mondjuk rámír:


"mizu"

"hi"


Így, nagybető, minden nélkül. :D


Aztán meg van sértődve az illető, ha nem válaszolok.

Szerencsére 1-2 ilyen ismerősöm van.

De, a példa kedvéért, ugyan ez az illető régebben:


" Szia!


Hogy vagy?


Mi van veletek mostanában? s.t.b."


A Facebookot ma már ritkán rakom fel, mert lehoznak az életről a kommentek.

( De a mostani posztok, hirdetések, korlátozgatások, lassítgatások is [link] )


Álláshirdetésnél pl komment:


"-munka van"

"szalas van"

"erdekel"


Még úgy is, ha odaírják, hogy:

" érdeklődni privát üzenetben! " :)


Értem én, hogy az internet berobbanásával, minimalizálódott/csökkent a személyes találkozás, ma meg már elérhető mindenki mobilon, rengeteg felületen, viszont ez nem mentség a butulásra.


De, ritkán olyan is van, hogy miután ezer éve nem beszélek valakivel, kérdez valamit, Én részletesen elmagyarázom, majd odabsz egy like jelet, vagy semmi reakció.

Találkozok vele, mintha mi sem történt volna, semmi "Köszi hogy segítettél", vagy valami.


Környezetemben szoktuk ezt beszélni, nevetni ezeken a jelenségeken, legalábbis már mástól is hallottam vissza ezt, amire mondtam hogy nyugi, néha nekem is van hasonló élményem.

Így látom, hogy ez nem egyedi. De visszatérve mondjuk a kommentekhez:

Most komolyan azt hiszi valaki, hogy ilyenekre válaszolnak, hogy :


"szija irtam"

"szalas van" ... ?


Vagy beszívecskézik, nevetőjelezik valakinek a halálát, legutóbb pl. a Tina Turner halálhírnél láttam ilyesmi reakciókat.

Nem mindig volt ilyen, főleg az általánosan elterjedt internet hajnalán.

Így bizonyítandó, hogy lehet normálisan is kommunikálni, viselkedni. :)



2023. máj. 27. 16:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Én a sya köszönéstől kapok instant agyhalált.
2023. máj. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%
Azzal ugye tisztában vagy, hogy Magyarország 30%a funkcionális analfabéta? Ezek az emberek pedig ugyanolyan joggal használhatják az internetet. Mindenesetre egy jó szűrő, régebben nehezebb volt kiszűrni az ilyeneket.
2023. máj. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Persze, csak kíváncsi voltam ismeretlenek véleményére is! :) Igen, a "hi", mellett a sya is hasonló érzéseket generál! :D
2023. máj. 27. 18:59
 4/14 anonim ***** válasza:
35%
48 éves vagyok, a magyar internet hajnala óta online vagyok (98-ban kezdtem egy us robotics modemmel) és én se írok nagybetűket. a hőskorban még ékezeteket sem használtunk, utf-8 sem volt. a vicces meg az, hogy az újak ahelyett hogy alkalmazkodnának, bele akarnak szólni, hogy írjak. :D
2023. máj. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Mondjuk magyarul, ahogy tanultad a nyelvtant Általános Iskolában.

:D

2023. máj. 28. 00:48
 6/14 anonim ***** válasza:
30%
kit érdekel a nyelvtan? a neten? most komolyan. nem kapok már egyest. a saját nyelvünk, mi formáljuk. pl. ott a banyatank. aktív részese voltam a szó létrejöttének és elterjedésének.
2023. máj. 28. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
mi
2023. máj. 28. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

Ne haragudj Kérdező, de tele van a kérdésed nyelvtani és stilisztikai hibákkal, erre pont a kis- és nagybetűk használata miatt vagy kiakadva? :)


Én sem szoktam általában alkalmazni a nagybetűket, nincs különösebb jelentőségük. Ami zavaró, az a központozás hiánya, az ömlesztett, rosszul felépített szöveg.

2023. máj. 28. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Már kezdem érteni sajnos.

A viselkedés része itt is látszik a jelenségnek.

Előző, az is milyen hozzáállás, hogy ezt leírtad ? Nagybetűvel hogy kérdező. :(

Ne csinálj már úgy mint ha nem értenéd a kérdést, hogy nem egy normális kommunikációban elejtett egy-két kisbetűről volt szó.

Látom, az olvasás sem megy.

Mikor olvastál utoljára egy könyvet ?

Ne idegeskedjetek, Én sem teszem, itt pár heves reakció, tulajdonképpen válasz is, például a viselkedésekre.

Számítottam ilyenekre, hogy pl. lesznek akik elemezgetnek, az idióta kommunikációt védik majd, és itt vagy Te is, jó példának.

Ez a harag, ez a gyűlölet, ahogy magára ismer az a réteg, akiről a kérdésem szól, roppant kifejező. :)

2023. máj. 28. 11:00
 10/14 A kérdező kommentje:

*


" a saját nyelvünk, mi formáljuk"


Jaj Istenem' ! :D

2023. máj. 28. 11:03
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!