Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Német vagy egy szláv nyelv...

Német vagy egy szláv nyelv megtanulása a hasznosabb (könnyebb)?

Figyelt kérdés

Angol C1-re készülök, mellette szeretnék egy másik nyelvet megtanulni.

A némettel vagy a szerbbel járok jobban, melyik a hasznosabb, melyik a könnyebb, melyiket jó tanulni az angol mellett?



2023. jún. 16. 12:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
51%
Teljesen egyéni. Kezdd el mindkettőt, aztán majd amelyik jobban tetszik, azt tanuld inkább.
2023. jún. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Oroszul elég sok tartalmat el lehet érni neten, nagy ország és nem nagyon foglalkoznak a szerzői jogokkal. Szóval én a szlávra szavazok.


Amúgy németül tanultam, volt hogy tanuló céllal képregényt kerestem németül, minden vacak jogvédett, semmi se érhető el ingyenesen.


De ez csak egy szempont.

2023. jún. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a német hasznosabb. Szerbet akkor tanulj, ha van valami konkrét oka. Pl. szerb cégnél vállalnál munkát, sokat utaznál oda, élnek ott ismerősök, érdekel a kultúra stb.
2023. jún. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Német az angol után sokkal könnyebb.( Szerintem te meg nem hallottal a szlav nyelvek nehezsegeirol pl fonev es melleknev ragozas stb)

A némethez van jo par ingyenesen elerheto tananyag, amit eredetileg a bevandorlok nyelvtanulasara fejlesztettek ki.

Ingyen is le lehet tolteni nemet konyveket, csak tudni kell keresni, amihez nem jon rosszul pl az orosz ismerete...

Youtube: Nicos weg

Itt van ingyenes szerb oktatas: [link]

2023. jún. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
42%
A német hasznosabb. Európában majdnem minden élhető ország nyelve az.
2023. jún. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Az angollal már igaziból nyitva az ajtó a nyugati, német nyelvű kultúrák felé. A szerb viszont egy egész más kultúrkörbe belépő. Ez meggondolandó.
2023. jún. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Ja még egy olyan, hogy a szláv nyelvek elég jól megértik egymást. Voltam egyszer egy nemzetközi rendezvényen, ott a szerbek, a szlovákok, és a szlovének a saját nyelvükön társalogtak egymással, kb. mintha csak egy tájszólás lenne a másik anyanyelve.


Szerintem csehország és szlovénia is eléggé élhető.

2023. jún. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
Amelyik jobban teztszik
2023. jún. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
32%
Szerbet en biztos nem tanulnek. Miert is lenne ertelme? Csak egy orszagban beszelik. Nemetet pedig 5-6 orszagban is. Hasznosabb minden szempontbol, pl. informaciok az Interneten, utazas, kulur orszagok nyelve, stb.
2023. jún. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
71%
#utolsónak: ez nem igaz, rossz gondolat. A szerb(horvát) nyelvet 4 országban beszélik hivatalosan + értik egész Szlovéniában. A németet 4 országban beszélik. El lehet dönteni, ki mit hisz el...
2023. jún. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!