Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit jelent az, hogy " fránta "?

Mit jelent az, hogy " fránta "?

Figyelt kérdés

Sziasztok, egy előadásban hallottam a szót és nem találok semmi érdemlegeset a neten róla.

" direkció frántája ", így hangzott a mondat.

Lehet Én vagyok béna, de nem találok normális le írást a neten erről a szóról úgy, hogy lenne értelme a mondatban.

" A direkció frántája mutatja meg, hogy milyen kulcs szerint történik... "

Köszi előre is a segítséget.



#jelentés #szó #fránta
2023. júl. 11. 18:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy egy kicsit közelebb kerülünk a megoldáshoz, ha elmondod, hogy miről szólt az előadás.
2023. júl. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Prognosztikáról, direkciós képletekről.

Asztrológia.

De eddig ezt a szót egy ilyen előadásnál sem hallottam (Nem olyan, mint konjukció, Medium Coeli és a többi kifejezés, amik alapok a témában) és máshol sem.

2023. júl. 11. 21:17
 3/4 anonim ***** válasza:
Jópár oldalt átolvastam, de nem találtam hasonló szót és kapcsolódó mondatot sem. Lehetséges, hogy félreérthető volt az elóadó, és a helyénvaló szó a "fajtája"? Illene ez az idézett mondat szövegkörnyezetébe?
2023. júl. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Harminc éve asztrologizálok, de a 'fránta' szóval nem találkoztam, így mernék egy komolyabb összegben fogadni, hogy félrehallásról lehet szó, esetleg nyelvújító kedvű előadóról. Elképzelésem sincs, miféle fránta lehet, ami alapján az asztrológus váltogatja a kulcsokat, az ember ugyanis általában eldönti, milyen kulcsot tart érvényesnek. Ki volt az előadó?
2023. júl. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!