Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért lett a tipikusból tipik?

Miért lett a tipikusból tipik?

Figyelt kérdés
Az utóbbi kb. egy évben vettem észre, hogy manapság - főleg a fiatalok - a tipikus szó helyett a tipik rövidített verziót használják. Honnan ered ez?

2023. júl. 18. 18:18
 1/5 anonim ***** válasza:
60%
mert idióták. 👍👍👍✅✅✅
2023. júl. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
65%
Mert a fiatalok írásban - ebből következően beszédben is - sok mindent lerövidítenek. De ez így volt régen is a beszélt nyelvben: magnetofon -> magnó, testvér -> tesó, iskola - suli, isi, satöbbi.
2023. júl. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Háttööö... :) Lehet, hogy én írtam itt így le először a GYakorin; nem biztos, de én is használtam már, és akkor még nem volt elterjedve; szóval lehet; hogy ez is közrejátszik. :):) Szóval lehet az is, hogy többen is pl akár , tőlem vették át, mások meg őtőlük; nem tudom. :):) De szóval nincsen kizárva; hogy van közöm hozzá. :):) Szóval bocsi, ha ez zavar. :):) :)
2023. aug. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
*Én meg nem vettem át senkitől; magamtól fejlesztettem ki; bár lehet, hogy egymástól függetlenül több helyen is kifejlődött. Pl előfordult már a történelem során, lehet, hogy többször is, de egyszer biztosan; hogy két különböző országban élő feltaláló ugyanakkor talált fel valamit; egyik egy héttel később adta be a szabadalomra való igényt (???? -vagy miez:)) És akkor el kezdtek pereskedni a másikkal, hogy melyikük találta fel előbb. Az rossz lehetett. Ja meg pl a Dennis a komisz képregény egyszerre jött ki két egymástól független kiadótól az USA-ban is, meg az UK-ban is. :):)
2023. aug. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
*szóval szleng. :):) egyszerűsítés. :):)
2023. aug. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!