Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ennek a szövegnek van értelmes...

Ennek a szövegnek van értelmes jelentése a finn nyelvben?

Figyelt kérdés

A Google Térképen láttam egy képet a finn-orosz határszakaszról. A képen egy tábla van, amin van egy ilyen szöveg.:

Raajjvu Vdd

Plassmös raalvu vdde låå vv-tää kiölddum. Raajivu vdd va Iddka dd ranja raa jtum vu vdd, koon kääbddadvuott mättrasjest lij jeänmösän koumm da mi m raajóst jeänmösän nelij Rilomettar. Raajivuu vd tuaggraajj lij meårkkuum mäddu. Takai čuokkui da ja tervääli da še jearmakpaal 'pa' meårkkan aa nned taaulid, meà ccvue'mme muorid kalkkuum vi skkes kruugit di daã coin viskkässe kalkkuu polj.sie vid då taaulid. Raajivuu void 'v vašššmoozz diótt vää id öttös raajjvärddjumm ve 'rone Re


Beírtam a Google Fordítóba, de nem tudta lefordítani. Ezért merült fel bennem a kétség, hogy lehet, hogy ez csak egy halandzsa.


Amennyiben ennek a szövegnek van értelme, akkor kérdezem, hogy mi a különbség a rajavyöhyke, és a Raajjvu Vdd között?


A kép: [link]



2023. aug. 1. 09:58
 1/7 Metionin ***** válasza:
Szerintem az kisebbségi nyelven van, koltaszámi lehet.
2023. aug. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

ååčšàã

Ilyen betűk nincsenek a finn nyelvben.


Ilyen lehetetlen mássalhangzó-torlódások sincsenek. Olyan mássalhanzócsoportok lehetnek egy szóban, mint a magyarban is. Szóval ezek: Iddka, kalkkuum, skkes, nned, vašššmoozz stb biztos nem finn szavak.


Amúgy elég keveréknyelvnek tűnik, van ami finnek néz ki, van ami svédnek... Az 1. hsz szerint koltaszámi, azt nem ismerem, nem ismerném fel az írásképét.

2023. aug. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A képen is homályos a felirat.
2023. aug. 1. 11:25
 4/7 Metionin ***** válasza:

2. A számi nyelveknek nincs hivatalos írott lejegyzése, ezért beleraknak mindenféle betűt, ami legjobban tükrözi a kiejtett hangot. Az összes számi nyelv(járás) ilyenekkel van tele.


Közben rákerestem a helyre és koltaszámi lesz az, ők laknak ott. Csak akkor a zászló lehetett volna számi, mert így kicsit fura.

2023. aug. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Tehát akkor a Raajjvu Vdd ugyanazt jelenti, mint a rajavyöhyke (magyarul határszakaszt jelent).
2023. aug. 1. 12:07
 6/7 Metionin ***** válasza:
Igen, ugyanaz a szöveg csak le van fordítva.
2023. aug. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Edert válasza:
Én általában minden nyelv ábécéjét tudom és a kiejtési stílusát, de ezt még én sem tudom beazonosítani. Kicsit ilyen számihoz hasonlít.
dec. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!