Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Csak az én akcentusomról...

Csak az én akcentusomról hiszik azt az angolok, hogy orosz vagyok?

Figyelt kérdés

Négy hete vagyok angliában, és eddig háromszor hitték azt, hogy orosz vagyok.

Ráadásul nem is úgy, hogy megkérdezték volna, hogy honnan jöttem, hanem csak úgy feltétlezik, mintha biztos lenne.

Például oroszországról kérdezgetnek, én meg mondom, hogy nem tudom, mert soha nem jártam ott, a nyelvet sem beszélen.

-Hogyhogy? Te nem orosz vagy??



2023. aug. 7. 11:42
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
72%
És esetleg megkérdezted a három alkalomból egyszer is, hogy miért hiszik azt, hogy orosz vagy?
2023. aug. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy miért hiszik: állítólag olyan az akcentusom. Az a kérdés, hogy ez magyar jellegzetesség-e, vagy csak én beszélek hülyén?
2023. aug. 7. 12:41
 3/23 anonim ***** válasza:
77%
Rólam sose hitték, hogy orosz lennék; legtöbbször vagy nem tették szóvá a kiejtésemet, vagy megtippelték, hogy melyik angol megyéből származom, aztán néztek, amikor mondtam, hogy valójában magyar vagyok. Ugyanez történik, amikor olaszul beszélek, bár ott szinte mindenki a toszkán dialektusok egyikét tippelni, ami nem meglepő, tekintve, hogy Firenzében éltem. Hozzáteszem az angolok is általában helyesen tippelik meg, mert általában olyan helyeket tippelnek meg, ahol több időt töltöttem, így nyilván onnan több minden ragadt rám akaratlanul is.
2023. aug. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
78%
Hogyne, minden magyarra azt hiszik Angliában, hogy orosz.... Hogy lenne már "magyar jellegzetesség"???
2023. aug. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Jó, akkor én beszélek hülyén. Köszönöm.
2023. aug. 7. 13:03
 6/23 anonim ***** válasza:
73%
Nem akkora "hülyeség". Az Egyesült Államokban élő magyarokat gyakran hiszik orosznak elsőre - bár ott a kinézeten és az akcentuson túl közrejátszik az is, hogy magyar termékeket többnyire orosz boltokban árulnak.
2023. aug. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
78%
Nekik egy kaptafa a "kelet-európai" akcentus, és a legtöbbnek Kelet-Európa = Oroszország.
2023. aug. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
84%

Aki ezt mondta neked, még sosem beszélt orosszal. Velük ellentétben nyíltabb magánhangzókat használunk.

Tőlem néha annyit kérdeztek, hogy a kontinensről való vagyok-e.

2023. aug. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 Lucifer-666 ***** válasza:
0%
Nem kell thank you helyett dávajt mondani és akkor nem hiszik. Biztos szép fiatal arcod van.
2023. aug. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
73%
#8 Oroszország krva nagy, nem ugyanúgy beszélnek minden részén. Az eltérést simán betudják az angol anyanyelvűek annak.
2023. aug. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!