Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Második idegen nyelvnek...

Második idegen nyelvnek mindegy mit választok az angol után?

Figyelt kérdés

Hobbiból szeretnék elkezdeni egy második idegen nyelvet munka mellett. A cégnek vannak kapcsolatai Szerbiában és Horvátországban, így szerintem a szerb-horvát nyelvtudás előny lenne, de valahogy az olasz nyelv egy kicsit jobban tetszik.

Szerintetek ez esetben, melyiket érné meg megtanulni? (Vagy az angol után mindegy melyiket választom?)



2023. aug. 15. 13:35
 1/6 Szjger_IluvMáday válasza:
100%

Én franciát. Szerintem semmi köze hozzá, éppen ezért és egy gyerekkori álom miatt.


Neked viszont az olaszt ajánlom, mert hobbiból tanulsz, nem munka miatt. Sok sikert!

2023. aug. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Valami szláv nyelvet, vagy spanyolt vagy portugál.
2023. aug. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hatalmas előny lenne, ha beszélnél horvátul? Egy nemzetközi cégben szerintem evidens, hogy angolul beszél egymással a magyar és horvát részleg. Magyarországon esetleg a német lehet még előny, mert osztrák / német gazdasági vonzáskörzetben vagyunk.

De ha az olasz érdekel, akkor azzal foglalkozzál szerintem!

2023. aug. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A leghasznosabb egyértelműen az angol, de ha hobbiból, akkor tanuld azt, amelyik érdekel, ha mandarin, ha hindi, ha arab.
2023. aug. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mindegy. Amihez leginkább kedved van, abban leszel a legsikeresebb, úgyhogy ha nincs rá különösebb okod, hogy mást válassz, akkor válaszd azt, amit a szíved diktál.
2023. aug. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Sunshinedoll ***** válasza:

Érdemes olyat választani, ahol a kultúra is érdekel, az tud motiválni ha elakadsz, és segíti a tanulást is, vagy mint pl. a te esetedben, a munkahely is lehet motiváló.

Én se szerbül se horvátul nem tudok, de pl. unokatesóm perfekt horvátból és szerbiában is mindig megérteti magát, szóval nyugodtan váaszthatod valamelyiket.


Én angol után németül tanultam, de nem lettem túl jó belőle, valahogy nem éreztem rá az angol után, de elég sok mindent megértek. Svédből viszont aktívan max fél évet tanultam(munkafüzettel meg mindennel), cserébe viszont minden rám ragad filmekből, videókból, ismerősöktől, nekem az nagyon könnyű nyelv, sőt, ha az jól megy, onnan már a dán meg norvég sem nehéz.


Most arabul tanulok nyelviskolában, meg magamtól itthon is napi 2-3 órában. Ha nem érdekel az arab kultúra, az emberek, esetleg az iszlám, akkor nem ajánlom, mert kva nehéz, és amikor elakadsz csak a kultúra szeretete és az érdeklődés fog tovább rángatni és motiváni :D Ugyanezt javaslom a többi keleti nyelvhez is, mint mandarin, perzsa, héber, japán stb.

2023. aug. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!