Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A kopasz férfi angol akcentusa...

A kopasz férfi angol akcentusa valamilyen ausztrál lehet? Új-zélandi? Nagyon szép a kiejtése és kissé sajátságos a fülemnek!

Figyelt kérdés

"Just" ejtése kb "dzsoszt", és hasonlók...

Kérlek, tekintsetek el a tartalomtól, nem vitára szánom a témát, amiről beszél, hanem a kiejtése érdekelne, melyik akcentus?:

[link]



2023. szept. 7. 00:49
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Hát ha bejön az orrbeszéd...


Elsőre Britre asszociáltam, de kicsit tovább hallgatva valami Ausztrál lehet, csak hiányzik belőle az az esszenciális humor ami azt az akcentust tűrhetővé teszi.


Azon kívül hogy "valami Ausztrál" nem tudok többet mondani, mert azon belül személyenként jobban változik mint tájanként. Inkább itt arról van szó hogy bejön neked ez a férfi illetve az ő személyes (ausztrál) "akcentusa".

2023. szept. 7. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egyértelműen ír angolt beszél.
2023. szept. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem enyhe északi ír. Egészen biztosan nem ausztrál és nem is új-zélandi, azok nagyon jellegzetesek és könnyen felismerhetőek.
2023. szept. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
#3-as vagyok, nézd, mit találtam neked: [link]
2023. szept. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Professzor Richard Verner - német születésû.

Bank- és fejlesztési közgazdász, a Winchesteri Egyetem egyetemi tanára. Egy eleg akcentussal beszél. Német és wincheszteri akcentus.

2023. szept. 7. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
De melyik kopaszról van szó?
2023. szept. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem Verner úr a kérdéses személy, hanem akivel indul a videó, rögtön egy kopasz hapsival.

Köszi a normális válaszolóknak.

Eddig a többség ír / észak ír akcentust jelölt meg, jöhetnek még válaszok, köszi. :)

2023. szept. 8. 22:43
 8/8 A kérdező kommentje:

#4- nek külön köszi, a linket is! :)


Az észak-ír (mint páran említitek) valóban közel áll a videós kopasz hapsi akcentusához:


Belfast, N-Ireland:

[link]



VISZONT SKÓTNAK SEJTEM. :) Még egyszer köszi az akcentus-linket! ;)


Eszerint ami igen közel esik hozzá szerintem:


Glasgow, Scotland:

[link]



Egyébként a linken megtaláltam a sajátos arkansasi akcentust,, ami USA középső déli részén található, még a texasi viszonylag közelít hozzá nemcsak térben, hanem ahogy hallom, akcentusban is.


Apropó, George W Bush nem arkansas-i származású? Nem találtam erről adatokat, csak hogy New Heaven államban született, ami északkeleti part, na de attól még a nagyszülei / szülei származhatnak arkansas-ból, nem? Érdekes az arkansasi akcentus. Jól megnyomja és erős orrhangú, mint a seattle-i akcentus:


Arkansas, USA:

[link]

2023. szept. 9. 00:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!