Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Két szláv nyelvet lehet...

Két szláv nyelvet lehet egyszerre tanulni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretném elkezdeni az orosz és a szerb nyelv tanulását (előtte csak angolt tanultam, az megy C1 szinten).

A két nyelv egyszerre való tanulása okozhat gondot/bonyodalmat vagy éppen ellenkezőleg, segítik egymást? /úgy hallottam, hogy eléggé hasonlítanak/



2023. szept. 9. 23:06
 1/2 anonim válasza:
100%
Kimondottan a szláv nyelvekről nem tudok nyilatkozni, viszont én korábban két újlatin nyelvet próbáltam egyszerre tanulni. Nekem nem jött be, nagyon sokat kevertem a kettőt és végül az egyik 'nyert', a másikat félreraktam. Szerintem úgy érdemes, hogy az egyiket elsajátítod annyira hogy már elég magabiztosan tudsz alapvető beszélgetéseket lebonyolítani, és csak utána vágsz bele a másikba. Ha az egyik megvan alapnak, mindenképp segíteni fog a másikkal, de én nem ajánlanám hogy a kettőt egyszerre nulláról kezdd :)
2023. szept. 9. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Középiskolában angolt és németet is kellett tanulnom. Mindkettő germán nyelv, és legfeljebb csak elképesztően minimális szinten zavart be egyik a másikba. (Ez alatt azt kell érteni, hogy NÉHA volt, hogy ha egyik nyelven nem jutott eszembe egy szó, akkor az a másik nyelven ugrott be. De ezt inkább az okozta, hogy az adott nyelven nem mélyítettem el még azon szavakat.) De oké, ezek viszonylag egymástól távoli nyelvek. Később tanultam párhuzamosan norvégül (bokmål), újnorvégül (nynorsk), svédül, és izlandiul. Kifejezetten előnyösnek éreztem, hogy egyszerre tanulom ezeket, főleg az első háromban nagyon sok közös dolog volt, viszont a különbségek is jól kiütköztek. Nekem nem jelentett gondot. De ez embertől is függ, mint ahogy az is, hogy ki hogyan tud jól tanulni. Van, akit rémesen bezavar, ha két nyelvet tanul egyszerre, pláne, ha egymáshoz közeli nyelveket. Valakit meg épp, hogy segít.
2023. szept. 20. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!