Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan mondják németül, hogy...

Hogyan mondják németül, hogy köszönöm de nem kellett volna?

Figyelt kérdés
Pl.:ha a vendég a pincérnek borravalót ad. Vagy németül nem is mondanak ilyent?

2023. szept. 15. 15:02
1 2
 1/12 anonim válasza:
20%

Danke, aber das hätte ich nicht tun sollen


A Google fordító szerint.

2023. szept. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi, jöhetnek még hátha tud valaki valamilyen "hivatalosabbat" is.
2023. szept. 15. 15:16
 3/12 anonim ***** válasza:
91%

A németeknél nem szokás így kifejezni magad, ezzel teljesen mást érzékeltetsz, mint amit te a magyar gondolkodással akarnál. Inkább lenézőnek, lecseszősnek hat.

Inkább csak tedd hozzá, hogy "ez nagyon kedves", tehát:

Vielen Dank, das ist sehr nett.

2023. szept. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ja, meg annyit hozzátennék, hogy az első válaszoló által írt példa nem jó, mert még tükörfordításként sem stimmel. Mert azzal azt mondod, hogy "nekem nem kellett volna ezt (tennem)", nem azt, hogy a vendégnek nem kellett volna.

3as voltam

2023. szept. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
65%

Danke, aber das wäre nicht nötig gewesen. vagy Danke, das war aber nicht nötig.


3.: Ne általánosíts, nem ismered a 100 millió német anyanyelvi embert, szokták mondani ők is.

2023. szept. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
77%

Valahogy éreztem hogy a Google nem ugyanarra gondolt.


#1

2023. szept. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A google translate-et pont nem jó magyar-német fordításra használni élesben, mert még mindig marhára nem tökéletes.
2023. szept. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
88%
Egyszer egy pincér rácsapott az asztalra, amikor nem adtam borravalót. Meg nagyon sokszor volt már olyan, hogy megkérdezték, kerekíthetnek-e felfelé. Ráadásul úgy, hogy mindig kártyával fizetek. Szerintem sehol, senki nem mondja a plusz pénzre, hogy nem kellett volna. (Németországban élek.)
2023. szept. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
71%
A kérdező példája hülye volt, a világon sehol nem utasít vissza borravalót a pincér, de attól még nyilván létezik németül is a kifejezés
2023. szept. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem utasítja vissza csak mondja na vendégnek, hogy köszöni de nem kellett volna, de attól még elfogadja.
2023. szept. 16. 22:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!