Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan kell ejteni az angol...

Hogyan kell ejteni az angol Hermione nevet?

Figyelt kérdés

A Harry Potter filmekben (legalábbis az első két részben, amit láttam), a magyar szinkronban "Hermióne"


Ezzel szemben az Agatha Christie adaptáció Gyilkosság az Orient expresszen film 1974-es változatában Mary Hermione Debenham karakter ejtése "Hermájone".


Igen, tudom, meg kellene néznem őket eredeti nyelven, de ez eddig nem történt meg. Melyik a helyes? Amelyik nem helyes, ott miért használják helytelenül?


nov. 28. 19:08
 1/10 anonim válasza:
12%
"Hermájni"
nov. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
57%
Mi lenne ha megnyitnád a Google Translatort, beleírnád az adott kifejezést (Hermione) és rákattintanál a hang ikonra ami fel is olvassa? Még akcentust is tudsz állítani... Körülbelül 2 másodperces művelet az egész. Ha nem lennél ennyire életképtelen azalatt az idő alatt ameddig begépelted ezt a semmitmondó kérdést, az amerikai-brit-ausztrál-skót-ír akcentuson is meghallgathattad volna 10-szer.
nov. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
10%
Hörrmájván
nov. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%

Amikor eredeti nyelven néztem, én úgy hallottam, hogy "Hömájöni".

A kiejtéssegédlet szerint brit akcentussal: Huh-mai-uh-nee

nov. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
nov. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
#2 Jelentve. Ilyen stílusban legfeljebb anyáddal beszélsz, velem nem. Nincs helyed a társadalomban, takarodsz.
nov. 29. 21:14
 7/10 IgaziÚriember válasza:
55%
#6 Teljesen egyetértek a 2. hozzászólóval, pont a hozzád hasonló szellemi fogyatékosoknak -akik egy ilyen egyszerű kérdésre sem tudják megtalálni a választ önmaguktól 2023-ban- nincs semmi keresnivalójuk a társadalomban.
nov. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

#7 Most sorolhatnám, mennyi dolog van, ami számomra evidens, míg más gyakorlat híján segítséget igényel benne, de nem teszem. Felesleges. Nem vagy szint.


Érdekes módon kizárólag te érezted ezt problémának, olyannyira, hogy két profillal is fáradoztál. Mások értelmesen, legjobb tudásuk szerint megválaszolták a kérdést. Ez jól mutatja, micsoda alja söpredék vagy. Sok sikert a tiltáshoz.

nov. 29. 22:32
 9/10 anonim ***** válasza:

[link]


25 másodpercnél

nov. 30. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#6: mondanám, hogy ezzel a válasszal lesüllyedtél a szintjére, de nem, mert sokkal mélyebbre süllyedtél. És amúgy stílustól függetlenül igaza van.
dec. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!