Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Szerintetek milyen jelentéssel...

Szerintetek milyen jelentéssel bír az a kifejezés, hogy “tör a motrok”?

Figyelt kérdés

Ha igen, hol hallottátok és milyen jelentéssel? (Én pl. Encsen, a feleségem Szakáldon.)

“Nahát fiam, csak tör a motrok!” (Csak nem hagyod abba, csak csinálod…) általában negatív felhangú rászólás egy gyerekre, aki valamit a szülei ellenkezése ellenére is tovább csinál.)



#motor #Tör
dec. 28. 00:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Te magad írtad le az utolsó mondatodban, hogy mit jelent.
dec. 28. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%

Sose hallottam még.

Ez milyen nyelv? Lóvári?

dec. 28. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
CSAK ANNYIVAL, hogy aki ilyet használ, az nem tud magyarul!
dec. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez valami szlovák beszólás lehet.

Életemben nem hallottam.

dec. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hallottam már, Zemplén és Abaúj határán elő rokonságomtól: ahol "lepcsákot, bodagot, meg bobájkát" is sütnek.

Ebből én is szlovák hatásra tippelek.

Nemrég kérdezték itt, az "ül mint egy nora" kifejezést. Az is onnan ismerős.

dec. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

1.-nek, igen, leírtam, amit én gondolok, de a kérdés nem ez volt, ha megnézed, hanem, hogy "szerintetek". Mert simán lehet más jelentése is, amit én nem ismerek, ezért érdekelne.

2.-nak, nem gondolnám lóvárinak, én (hasonlóan 5.-höz), szlovák befolyásra tippelek...

3.-nak, érdekelne az érvelésed is, ha már ilyen sommásan leírtad az álláspontodat... amúgy manapság már elég nehéz olyan szöveget írni, amiben nincs jövevényszó, csak megjegyzem.... ld: sommás... :)

4.-nek, 5-nek, igen, szerintem is valami szlovák lehet, csak gondoltam, hátha valaki többet tud erről.


Köszönöm szépen a válaszokat!

jan. 8. 21:52
 7/7 veterán vas ***** válasza:

Szerintem semmi köze a lóvárihoz.

Született miskolci vagyok (északmagyarországi felmenőkkel)és valamennyi említett kifejezést ismerem gyerekkoromból.

jan. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!