Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Polyglottok mit gondoltok...

Polyglottok mit gondoltok erről a nyelvtanulási programról amit összeállítottam magamnak?

Figyelt kérdés

Szóval 2024-ben két nyelvet tanulnék, de nem párhuzamosan, hanem felváltva. Az egyik az orosz a másik a spanyol, mindkettőt beszélem már alapszinten.

Mindkettőre fél évet szánnék, három hónapos ciklusban váltakozva. Tehát januárban kezdek a spanyollal, utána áprilistól orosz, júliustól újra spanyol, majd az év utolsó 3 hónapjában zárom orosszal.



dec. 31. 20:27
 1/7 anonim válasza:
100%

Én beszélem mindkét nyelvet, szerintem az oroszra több idôt kellene szánnod, mert nehéz megtanulni a ciril betüket olvasni. Én a spanyollal kezdenék, és 3hónapos ciklus helyett fél évet hagynék minimum rá, hagynék egy egyhónapos szünetet, és utána egy teljes évig csak orosszal foglalkoznék.

De megjegyzem, ha nem hasznâlod aktivan a nyelvet, el fogod felejteni.

dec. 31. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A ciril nyelv az már jól megy, mert már korábban gyakoroltam ukránt is és az oroszt se most kezdem, már kb. 1 évet tanultam magamtól. Igazából azért is gondoltam így 3 havi váltásban, mert már kicsit unalmas volt, hogy folyamat csak az orosz megy.
jan. 2. 07:45
 3/7 anonim ***** válasza:

Én hasonlóan vagyok a tèmával. Én most a finnt kezdtem el, mert bár nagyon szeretem tanulni az oroszt, néha megcsömörlöm és hát nem is könnyű azért annyira. A finn nagyon megtetszett és az orosz után üdítően könnyű. A 3 havi váltás nem rossz ötlet, de nálam az orosz nincs még úgy elmèlyülve, mint a ronda angol, így ha nem tanulok naponta egy félórát/órát vagy nem beszélek oroszokkal, már érzem, h kezdek kiesni a gyakorlatból. Egyik nap orosz, másik nap finn, vagy délelött az egyik, este a másik, most ez a taktikám.

Az nagyon klassz érzés, h amit tanulok finnül, az már oroszul is jön a fejembe és a b*zi angol mellett már az orosz is kezd így természetesen jönni😌

jan. 4. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A finn az nekem is tetszene, sok sikert akkor hozzá. Nekem az unokahúgom félig spanyol, ezért esett a választásom erre a nyelvre.
jan. 4. 17:12
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem ez a 3 havi váltás nem jönne be, mert szükségem van rá, hogy állandóan foglalkozzam egy nyelvvel. De ha neked így válik be, akkor semmi kifogásom ellene.
jan. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Cirill nyelv. XD
jan. 27. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Utolsó héthez értem a 3 hónapos spanyolból, azt hiszem elégedett lehetek, mert rengeteg mindent meg tudtam tanulni és igazából túlzásba sem vittem, napi kb. 20-30 perc tanulások voltak. Találtam egy ingyenes, kezdőknek szóló tanfolyamot, amit egy kedves magyar hölgy tartott aki a Kanári-szigeteken lakik azt is megcsináltam, a fő tanulási vonal azért a Duolingo volt. Ezen kivül még spanyol rádiót hallgattam, olvastam a spanyol hireket online és twitch videókat néztem. Ahogy előttem is irták a legnagyobb nehézséget az jelentette, hogy ez alatt az idő alatt ne foglalkozzak másik nyelvvel, nem is teljesen tudtam ezt betartani. Lényeg a lényeg, az első fázissal kész vagyok hamarosan és akkor április 1-én indul az orosz, a következő 3 hónapos program.
márc. 25. 12:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!