Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A "leveses vagyok", "húsos...

A "leveses vagyok", "húsos vagyok" stb. titeket is irritál, ha ételek kedvelését fejezik ki?

Figyelt kérdés

Ti hogy mondjátok, ha valaki "leveses" vagy pedig "húsos"?

Nem az alkata, hanem hogy inkább húsokat eszik, mert azt szereti.

Ha alkatra vonatkozik, akkor jó a húsos, na de húskedvelésre!?

Van még a "melles", amit szintén alkatra használnak, de az is elég rosszul hangzik.



febr. 13. 12:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Én is mondom így.
febr. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én nem mondom így, de egyáltalán nem irritál.
febr. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

"leveses vagyok", ezzel nincs gond, egyértelmű.


"húsos vagyok","melles", ez meg félreérthető, önmagában nem jó.

febr. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
A szövegkörnyezet eldönti, ha elég, ha nem akkor meg nem jól van használva, mert önmagában a nyúl szó is félreérthető, ha úgy nézzük.
febr. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem használom így őket, én a magam részéről azt mondom, "igénylem a gyakori levest" vagy "nem tudnék húsmentesen enni". Ezzel kifejeztem. De nem zavar, ha valaki "leveses" vagy "húsos"
febr. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Lucifer-666 ***** válasza:
100%
Leves imádó, húsevó.
febr. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy? Ha ételekről van szó a beszélgetés során és valaki megemlíti, hogy ő melles, meg húsos, akkor nyilván nem a testalkatára fog utalni. Én mondjuk halas vagyok, mondhatom azt is, hogy peszkateriánus, de az emberek 90%-a csak bámulna, hogy mivaaaaa?
febr. 14. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 TappancsMancs ***** válasza:

Én sem mondom így, de nem is zavaró és amúgy angolul is van megfelelője.


"Soup lover" - levesrajongó

"Soup enthusiast" - leveskedvelő

febr. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

5, 6, 8: Pont ezekre gondoltam, amikkel normálisan ki lehet fejezni, hogy szereted, rajongasz érte, gyakran eszed.

Vannak más példák, pl. cukor-cukros.

A cukros bácsi nem feltétlenül szereti a cukrot, hanem osztogatja, aki meg cukros, annak magas a vércukorszintje. Aki húsos, annak erős a testfelépítese. A halas az halat árul.

Nekem a levesesről az jut eszembe, hogy leöntötte magát levessel.

febr. 14. 12:32
 10/14 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem nem kell azért ennyire véresen komolyan venni mindent, már szegény Grétsy is meghalt. Felesleges így mindenbe belekötni. Aki akarja, érti, miről van szó, aki direkt nem akarja érteni, és a hibalehetőségekre feszül rá, az nyelvtannáci.
febr. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!