Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Valaki el tudja nekem magyaráz...

Valaki el tudja nekem magyarázni az orosz főnév és melléknév ragozást?

Figyelt kérdés
Magamtól tanulom a nyelvet de a könyvekből nem teljesen értem. A ragozást tudom hogy van mármint hogy milyen végeket kapnak a szavak. De nem értem hogy mondjuk mikor van részes vagy eszközhatározós eset. A nyelvtan alapból nem erősségem. Valaki eltudná magyarázni?

febr. 27. 15:05
 1/5 anonim ***** válasza:
64%
Persze, nyelvtanárként el tudom magyarázni. Kifizeted a tanórák árát?
febr. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A nyelvtannak a mondattan része foglalkozik többek között azzal, hogy az egyes eseteknek, mi a funkciója. Te leragadtál az alaktannál.

Egyébként én is egy tanárt javasolnék.

febr. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is magamtól tanulom. Sztem hasonlóan lehet, mint a németben. Vmi eszköz vmi részes határozó esetet vonz. Én translatorba szoktam beírni példamondatokat és akkor abból kiderül. Ilyen nagy részletes leíró orosz nyelvtankönyvet nem sikerült szereznem..
febr. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
47%

#1

Akkor miért jössz a nyelvkategóriába? Magadat hirdetni és bunkózni a kérdezőkkel?

márc. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Ezt az oldalt böngészgesd, hátha segít.

márc. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!