Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Van olyan kifejezés könyvelésb...

Van olyan kifejezés könyvelésben, hogy számlák elöregedése?

Figyelt kérdés
Angolul aging of invoices szerepel, ami elvileg régóta kifizetetlen számlákat jelent, de van olyan magyarul is, hogy (el)öregedő számlák?
febr. 29. 15:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem erre gondolsz (de lehet tévedek)

Korosított követelések/kötelezettségek vannak, amikor lejárati időszak szerint csoportokra bontva mutatod ki.

pl:

Nem lejárt,0 - 7 nap,8 - 14 nap,15 - 30 nap...


De keress rá esetleg.

febr. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

ohh, bocs, rákerestem és rossz találtat volt az angolra.

"Aging involves categorizing a company's unpaid customer invoices and credit memos by date ranges. Schedules can be customized over various time frames, although typically these reports list invoices in 30-day groups, such as 30 days, 31–60 days, and 61–90 days past the due date."


De most végig olvastam és az szerint te másra gondolsz.


Inkább valami elévülés félére, meg leíródással kapcsolatos dologra, ha behajthatatlan követelésed van.

febr. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, valószínűleg ez lesz!
febr. 29. 17:47
 4/4 anonim ***** válasza:

Követelések elöregedése (Accounts Receivable Aging)


Az ún. követelés öregedési jelentésben az ügyfeleinket aszerint listázzuk, hogy mikor esedékes a fizetés (azonnali fizetés, 1-30 napig, 31-60 napig).



Számlák elöregedése (Accounts Payable Aging)


Az ún. számla elöregedés jelentésben a fizetési határidő alapján listázzuk ki a fizetendő számláinkat.



[link]

márc. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!