Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Németül hogy mondom, hogy pl...

Németül hogy mondom, hogy pl "Az 5-ös kútnál tankoltam"?

Figyelt kérdés
febr. 29. 16:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem szokták így cifrázni, "Nummer zwei, bitte", ha a második kútoszlopnál tankoltál, és kész.
febr. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nummer fünf. Csak ennyi!
febr. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
köszi!
márc. 1. 07:34
 4/11 anonim válasza:
vagy Pumpe fünf-et is mondhatsz, azzal már választékos vagy
márc. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
vagy egyszerűen és leggyakrabban: Die fünf, bitte.
márc. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Mézga Krisztina ***** válasza:
33%
Google fordító? Deepl translate? Ezek nem lettek volna hamarabb elérhetőek? Hangosan ki is mondja, hogy kell ejteni.
márc. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mézga: valami konkrét, hasznos válasz a kérdésre? Ez nem lett volna jobb, ha már úgyis ideírsz két sort?
márc. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Mézga Krisztina ***** válasza:

Sztem nem. Mert a kérdés nem ide való. Ez nem netes keresőfelület, hanem - elvileg - eszmecserés, tapasztalatcserés, kultúrált vitákra terepet nyújtó oldal. Legalábbis annak kellene lennie. Amire a Google-ban azonnal választ lehet kapni - sokszor értelmesebbeket, szakszerűbbeket, hitelesebbeket, hanggal, színnel, szaggal🙂 -, semmi értelme ide címezni.

A válaszolók nagy része uis onnan másolja vagy linkeli ide.

márc. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 ludwigvan ***** válasza:
Mézga: Ha nem csak írbál, hanem olvasnál is, akkor hamar rájönnél, hogy ennél a kérdésnél pont nem jó a google fordítása, ami: "Ich habe bei Tankstelle 5 getankt", mert azt kell mondani, hogy "Die fünf, bitte" vagy "Pumpe fünf", ahogy a kedves válaszadók írták.
márc. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 ludwigvan ***** válasza:
(Azt akartam írni, hogy "írnál", de mivel csak írtam, és nem olvastam én se, így "írbál" maradt.)
márc. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!