Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Most miért hívják a férfi...

Most miért hívják a férfi szakáll és hajvágó szolgáltatókat barbernek a borbély helyett?

Figyelt kérdés
A borbély régen a Barbier német szóból került a magyar nyelvbe, ugyanebből a szóból lett az angol barber is. Miért használjuk egy szónak az angol változatát, ha van belőle magyar is?

ápr. 17. 12:54
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

"nem volt ekkora divat talán a fazonra nyírt szakáll"

Nem olyan fazonra nyírták, mint ma, de nagyon is sokan hordtak szakállt. És mivel eleve nem voltak olyan könnyen használható eszközeik, sokkal jobban kellett hozzá a szakértelem akkoriban még.


"mintha írtam volna, hogy "nem hiszem"."

Épp arra kérdeztem rá, hogy miért hiszed azt, amit.

ápr. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Akkor megint csak magamat tudom ismételni: "Mert nem volt ekkora divat talán a fazonra nyírt szakáll". Na jó, legalábbis kb. az elmúlt 100 évben, bár én csak az 50-es éveimet taposom. De remélem, egy "barber" is erre téved...
ápr. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

"nem volt ekkora divat talán a fazonra nyírt szakáll"

[link]

ápr. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Nem tudsz olvasni, vagy elfelejted pár szó után? "legalábbis kb. az elmúlt 100 évben" – de ők amúgy sem fazonra nyíratták, bár nem vagyok történész...
ápr. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

"de ők amúgy sem fazonra nyíratták"

Hát de valamilyen fazonja mindegyiknek volt, és legtöbben nem csak úgy hagyták nőni, mint az ősember, hanem gondozták, gondoztatták, rendszeresen nyíratták a szakállukat, bajuszukat, stb.

ápr. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Valahogy akkor sem hasonlít a szakálluk a mostaniakra. Pl. nincs oldalt felnyírva. Persze ollóval igazíthattak rajta. Mindenesetre régen volt, úgyhogy mindegy is.
ápr. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Phoney ***** válasza:

Mert egy nemzetközi trendet képviselnek, ami nem bármilyen borbélyt, hanem egy bizonyos típusú, bizonyos divatirányzatokra szakosodott borbélyt takar, amilyen azelőtt nem is volt itthon jellemző, maximum régebben valami hasonló.


Pl. az említett bartender is hiába jelent pultost, a bartender mint nemzetközi kifejezés nem egyszerűen pultost jelent, hanem bárokra, jórészt koktélkészítésre szakosodott, a minőségi szeszpiacot bizonyos szinten ismerő pultosokból.

máj. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!