Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ha a külföldi magyarul beszél...

Ha a külföldi magyarul beszél hallani az akcentusát, ugyanez igaz fordítva is?

Figyelt kérdés

Ha én beszélek az ő anyanyelvén ő is hallani fogja az akcentusomat?

Kinek mi a tapasztalata ezzel kapcsolatban?


máj. 1. 19:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez teljes mértékben attól függ, hogy milyen az adott ember tudása, illetve mennyi köze van az adott nyelvhez (második anyanyelv-e, az adott országban él-e, stb.).

Én angolul és olaszul beszélek felsőfokon, mindkét nyelv kapcsán hitték azt, hogy az az anyanyelvem, illetve spanyolul és franciául beszélek középfokon, ott rögtön tudják, hogy tanult nyelv, de ennyi.

máj. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek nagy többsége idegen nyelveken akcentussal beszél, az anyanyelviek természetesen hallani fogják.

Vannak azonban, akik képesek tökéletesen megtanulni a kiejtést, értelemszerüen náluk nem hall senki akcentust

máj. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

1 válaszoló!


Az utóbbi két nyelven azért hallják, hogy tanult nyelv mert középfokon beszéled?

máj. 1. 19:52
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

#3

Egyrészt kevésbé beszélem őket, másrészt sokkal kevesebb időt töltöttem az adott országokban, kevesebb emberrel van mindennapi kapcsolatom (ellenben az angollal és olasszal).

(#1)

máj. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Phoney ***** válasza:
100%
Hacsak nem sikerült nagyon jól felvenni valamelyik angol akcentust, akkor igen. Én pl. tényleg nagyon ritkán hallok magyarországi magyart úgy beszélni angolul, hogy ne halljam, hogy konkrétan magyar akcentusa van, legalább egy kicsi. Még az angol tanszéken is talán csak 1 vagy 2 magyar anyanyelvű tanárom beszélt úgy, hogy minden szavát hibátlannak hallottam, meg volt még egy pár, akinél az akcentust hallottam, de nem tudtam volna megmondani, hogy pont magyar.
máj. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Lilluci27 ***** válasza:
igen
máj. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Csak akkor nem lesz akcentusod ha gyerekkent tanulod meg a nyelvet. Nehany ember minimalis akcentussal megtud tanulni egy nyelvet felnottkent is.

Amerikaban elek mar 6 eve, eleg jol tudok angolul de akarhanyszor ismetelek el egy adott szot, akkor sem megy akcentus nelkul, ennek ellenere siman megertik.

máj. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen. 17 eves korom óta elek az usaban. Meg a mai napig megjegyzik hogy akcentusom van, pedig folyekonyan beszelek es a kiejtesem is 90%ban hasonlo az ovekehez.
máj. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!