Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Lehet tudni, hogy a "húszhúsz"...

Lehet tudni, hogy a "húszhúsz", "húszhuszonegy" stb. évszámok kihez kötődnek?

Figyelt kérdés
Én Orbán Viktortól hallottam először, és sajnos egyre többen használják ilyen formában hivatalosan, pl. interjún.
máj. 8. 08:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
80%

Nem kihez, hanem mihez.

Angol: 2020 - twenty-twenty

máj. 8. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Tudok angolul, kösz... De ezt eddig nem szó szerint fordították.
máj. 8. 08:57
 3/18 anonim ***** válasza:
80%

Nem ez lenne az első kifejezés, amit angol nyelvterületről veszünk át.


Ott van a "nem láttam jönni", a "nem a legélesebb kés a fiókban" és társai, aztán az eredeti ismerete nélkül magyarul értelmezhetetlen "arcpálma"... és még sokan mások.

máj. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Egyrészt ez még mindig nem válasz a kérdésre. Másrészt ezt szerintem egy szűk (látókörű) személy kezdte el használni szinte egyik napról a másikra, a többiek (szerencsére nem túl sokan) pedig átvették. Egyébként én is tudnék sorolni ilyeneket, de azoknak nem volt korábban magyar megfelelőjük, pl. szép napot.
máj. 8. 09:28
 5/18 anonim ***** válasza:
68%
kicsikém, nem orbán ám a világ közepe, igen, ő is használ egy angolból átvett, magyarban is gyökeret eresztő kifejezést, meg mások is. honnan? logikusan valami külföldi médiából. a nyelvek csak így keveregnek, fejlődnek, kószálnak az emberek között, nem lehet visszavezetni, hogy ki mondta először.
máj. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy nem ő mondta először, ilyet nem állítottam, éppen erre vonatkozott a kérdés. Lehet hogy visszavezethető egyetlen emberhez, lehet hogy nem. "kicsikém", gondolom ez megért neked egy "nem hasznost".
máj. 8. 11:35
 7/18 anonim ***** válasza:
79%
hogy a pcsába szeretnél valami ilyesmit visszavezetni egy emberhez? tényleg ennyire gyere vagy, vagy autista, és nem tudod hogy működik a világ? ki fordította le először magyarra az angolból eredő kifejezést? mégis hogy akarsz ennek nyomára akadni, ne legyén már nevetséges.
máj. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
53%
Én tudom. Először Szalai Géza használta 2019. decemberében a salakszentmotorosi Otelló kocsmában, amikor már annyira részeg volt ulti közben, hogy nem tudta bemondani a 40-100-at, ezért alacsonyabbra tette a lécet.
máj. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
"gyere" vagyok? Ez új, valami népi szleng? Ha valami ilyen hirtelen jelenik meg, szerintem egy emberre lehet visszavezetni, igen. Ennek semmi köze az autizmushoz. Ha nem tudod, nem kell válaszolni, ilyen egyszerű. Talán veled vannak inkább problémák...
máj. 8. 13:51
 10/18 anonim ***** válasza:
73%

"Ha valami ilyen hirtelen jelenik meg, szerintem egy emberre lehet visszavezetni, igen"

látszik hogy nem élsz emberek között, nyomika. most tényleg azt várod, hogy meg lehet mondani, hogy Pistike a 3/b-ből, vagy Zsoltika a 6/a-ból mondta először? egyáltalán, mi van, ha Jucika volt az, a németes tagozatról? XD

az angolul beszélő világ nagy része így mondja, és mindenki esélyes elsőnek lenni, akinek van egy anyanyelve és tud angolul. szűnj már meg, te szegény.

máj. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!