Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért vannak ezek így angolul?

Miért vannak ezek így angolul?

Figyelt kérdés

He eats an apple vagy He eat an apple? Mikor kell s betű?


És I am a boy vagy I am boy itt mi a külömbség?


She eats apple ide mért nem kell an?


máj. 13. 16:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az egyszerű és folyamatos jelen igeidőket kevered, illetve az zavar be, hogy az "s" még a többes szám jele is. Nem mindegy, hogy valamit rendszeresen, ismétlődően végeznek (egyszerű jelen idő: ige + s/es, vagy alkalmilag, és épp most történik folyamatában (folyamatos jelen idő: ige + ing).

Az a/an simán csak a névelő, és mindenhol kell. A magyarban mi elhagyjuk és egyszerűsítünk (én egy fiú vagyok = fiú vagyok), ezért ne csak tükörfordítsd a szavakat.

- I am a boy.

- She eats an apple.

máj. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
E3-nál (he/she) kell s betű, de ez így nem jó, he is eating an apple, vagy he eats an apple every day (tehát általánosságban). I am boy sem jó, többnyire kell határozatlan névelő.
máj. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi
máj. 13. 16:53
 4/6 anonim válasza:
Szerintem szövegkörnyezet függő, amkor beszéltek!
máj. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Kár behozni a folyamatos jelent, szó sincs róla sehol, csak összezavarjuk vele a kérdezőt. Egy helyes meg egy helytelen egyszerű jelent látunk, s hogy mikor kell az igének az -s/-es rag, előttem jól leírták.


A határozatlan névelő nem mindenhol, s nem többnyire kell. Az angol, amit tud, megszámol. Alma, fiú megszámolható, tehát vagy többes számban van, vagy kiteszed elé a határozatlan névelőt... mindenkor (ebben eltér a magyartól, bár angol hatásra a magyar is egyre többet és fölöslegesen "egy"-ezik, de nagy igazsága vagyon az egyesnek, ami a tükörfordítást illeti). :)


A négyesnek is igaza van, hogy szövegkörnyezettől, beszédhelyzettől függ, melyiket használod, de ha a folyamatos jelent még nem tanultátok, egyelőre hagyd.

máj. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Az helyesen “she eats appleS” lesz.
máj. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!