Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Aláírás az angol iratoknál....

Aláírás az angol iratoknál. Meg kell változtatni a vezetéknév és a keresztnév sorrendjét?

Figyelt kérdés
2010. dec. 1. 21:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
27%
Természetesen.
2010. dec. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
34%
szerintem sem olyan egyértelmű, hiszen ha pl az irat Magyarországra kell, annak ellenére, hogy angol nyelvű, akkor vhol elég idétlen, hogy megfordítod a neved. szerintem...de én is meg szoktam inkább fordítani.
2010. dec. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy kell-e, mert az aláírás, az egy olyan dolog, aminek nem az a lényege, hogy elolvassák, hanem hogy mindig ugyanúgy néz ki (többé-kevésbé), és benne van gyakorlatilag a "csuklódban". Nekem nem annyira esik kézre fordítva írni, úgyhogy kevésbé jelentős helyeken mindig magyarul írom alá (pl. bankkártyás fizetés).
2010. dec. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
én külföldön élek, sosem fordítom meg a sorrendet. az utolsó válaszolónak van igaza, az aláírás a te konkrét kézjegyed vagy azonosítód, csak rád jellemző, sőt, nem is muszáj a teljes nevedet használnod, ha Szabó vagy, választhatod azt aláírásnak, hogy Szzzz, és akkor téged ezzel azonosítanak.(megkockáztatom hogy nem is kell, hogy az aláírásnak köze legyen a nevedhez).
2010. dec. 2. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
45%
Nem kell, ez magától értetődő.
2010. dec. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Én a második vagyok, én arra gondoltam, hogy pl. angol motivációs levélnél, mikor jelentkezel egy munkára Mo-on, oda is oda kell írni a neved alulra, és azt jobb fordítva, nem? de végülis az nem is aláírás, igaz, mert géppel írod, nem kézzel...Nekem amúgy tök mindegy, mert csak annyi az aláírásom, hogy leírom a kereszt,-vezetéknevem, és csak sorrendet váltok legfeljebb, attól még a betűk ugyanúgy néznek ki.:-)
2010. dec. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Valahol már olvastam, igaz nem aláírással kapcsolatban, DE:

ha a nevem Kovács János, akkor mindenhol Kovács János és nem János Kovács vagyok. Ha idejön Roger Moore Magyarországra, valószínűleg kikérné magának, ha Moore Rogernek neveznék.

Magyarok vagyunk, fogadtassuk már el máshol is ezt!

2011. jan. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
És még valami, az én first nevem a családnevem, a last nevem pedig az utónevem.
2011. jan. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Utolsó: remélem tisztában vagy vele, hogy a first name-ed neked is a keresztneved, a last name-ed pedig a vezetékneved.
2011. jan. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Csak hát Magyarországon nem lévén használatban first name és last name, hanem családnév és utónév, ezért nekem az első nevem a családnév, az utolsó nevem pedig az utónév. Így logikus. És minthogy magyar vagyok, fogadják el ezt mindenhol!
2011. jan. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!