Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Németül hogy van, hogy válni...

Németül hogy van, hogy válni valamivé? És a kapni?

Figyelt kérdés

A válni "werden", de milyen vonzattal áll?

A kapni pedig "bekommen", de akkor ha ki akarom fejezni, hogy szereztem, kaptam valamit, akkor mindig "bekommen"-t kell használni, mint angolul a "get"-et?


2010. dec. 26. 20:45
 1/6 anonim ***** válasza:
94%

A "werden" (válni valamivé) vonzatai:

1. valamilyen tulajdonság: alt/gesund/müde/reich... werden

2. valamivé válni: Er wird Arzt.

3. valamilyen életkort elérni: Er wird 40.

4. Házasság vagy gyermek születése következtében valamivé válni: Er wird Vater/Großvater/seine Frau...

5. valami valamivö välik: zu + részes eset: Pass auf, das Trinken wird bei dir langsam zur Gewohnheit. (Vigyázz, mert az ivás nálad lassan szokássá válik.)

6. Valamilyen állapot következik be: Es wird Tag/Nacht/Frühling/spät/dunkel/kalt...

7. Mir wird es schlecht. Kezdek rosszul lenni.

Aus ihm wird noch was. (Lesz még belőle valami.)


"Kapni": bekommen, erhalten, kriegen

Üdvözlet: Suzana Guoth

2010. dec. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ú, köszi a választ, így kéne összefoglalniuk a németkönyvekben is ;)

És mikor bekommen, erhalten, kriegen? Mi a akülönbség?

2010. dec. 26. 21:27
 3/6 anonim ***** válasza:
93%

Abban az értelemben, hogy valaki valakitől valamit kap, mindhárom ige használható. Van azonban közöttük stilisztikai különbség. A legválasztékosabb az "erhalten". A "bekommen" stilisztikailag közömbös, míg a "kriegen" teljesen hétköznapi használatú szó. Még nem említettem a negyediket, a "beziehen" igét. Ezt akkor használjuk, amikor valaki valamit rendszeresen kap, pl. ösztöndíjat, fizetést, gyest, stb.

Üdvözlettel. Suzana G.

2010. dec. 27. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
49%
Annyira irigylem a Suzanat, én is így akarom tudni a németet, de lassan megy :(
2010. dec. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
91%

Aranyos vagy, de ki kell Téged ábrándítanom, mert minden relatív. Még jó, hogy tanár létemre bizonyos dolgokat tudok. Én is irigylem azoknak a tudását, akik tényleg jók németből és más nyelvekből.

Üdvözöl: Suzana

2010. dec. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, így már jobban érthető tényleg :)

Én is beállok azok sorába, akik szivesen tudnának birtokukban hasonló német tudást :D

2010. dec. 27. 15:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!