Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mi a magyar nyelv leghosszabb...

Mi a magyar nyelv leghosszabb szava?

Figyelt kérdés
én tudom csak kiváncsi vok ti tudtok e hosszabbat
2011. jan. 6. 17:22
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:

összetöredezettségmentesíthetetlenségeskedéseitekért


ennek van értelme!

2011. jan. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 Phoney ***** válasza:
És mit jelent az, ha valaki "összetöredezett"?... és hogy lehet valakit összetöredezettségmentesíteni? Szerintem sehogy.
2011. jan. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:

Nem tudod, mi az, hogy összetört? :O Na ugyanaz más szóval összetöredezett!

Mentesíteni pedig töredezettségmentesítővel lehet!

2011. jan. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
de lehetne össze-vissza töredezett is, csak azt asszem már külön kéne írni :(
2011. jan. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 Phoney ***** válasza:
A töredezettségmentesítő csak töredezettségmentesít (nem össze-), és személyekre nem hat. A T/2 pedig személyekre utal. Ne erőltessük már, a használhatatlan szavak nem szavak.
2011. jan. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
Mellesleg a megszentségteleníthetetlenségeskedéseitekért szónak sincs értelme! Addig van értelme kb., hogy megszentségteleníthetetlenség. Lám, ezt még a helyesírás ellenőrző sem húzta alá pirossal, ellentétben az elsővel...
2011. jan. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:
Jól válaszoltatok egyébként. Amúgy legalább látom elindított valamit ez a kérdés ezen az oldalon. Legalább gondolkodtok és utána jártok XD
2011. jan. 7. 23:25
 18/30 anonim ***** válasza:
Érdekes, én simán értem, mit jelent a "megszentségtelenthetetlenségeskedéseitekért", és biztosíthatlak, hogy van értelme. Olvasd el esetleg lassabban, meg fogod érteni.
2011. jan. 7. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
Na akkor magyarázd meg kérlek. Írd körül! Én ugyanis akárhogy csűröm-csavarom, akármilyen lassan olvasom, nem értem. Illetve sejtem, hogy te mit értesz alatta, de akkor azt nem egészen ezzel a szóval kéne kifejezni. Majd elmondom, mire gondoltam, de előbb kíváncsi vagyok arra, te mit tudsz kihozni belőle.
2011. jan. 7. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:
egyébként én is értem mert tök logikus de mind1
2011. jan. 7. 23:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!