Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A spanyol és a portugál...

A spanyol és a portugál között sok különbség van? Melyik a könyebb?

Figyelt kérdés
szerintetek melyik szebb,jobb nyelv??
2011. jan. 8. 00:25
 1/7 anonim ***** válasza:
84%

Ha az egyiket jól beszéled, utána könnyen meg tudod tanulni a másikat, nagyon hasonló a nyelvtan és a szókincs is. A kiejtés viszont különbözik, a spanyol dallamosabb, a portugál kiejtés talán nehezebben érthető, mert sok hangot nem vagy alig ejtenek. Engem a beszélt európai portugál a délszláv nyelvekre emlékeztet (a brazil és az európai változat között nagyon sok különbség van, a brazil kiejtése jobban hasonlít a spanyolra és sok nyelvtani eltérés is van). A spanyol szebb, a portugál viszont különlegesebb.


Szerintem hallgasd meg ezeket, kíváncsi vagyok, melyik tetszik a legjobban:


spanyol: http://www.youtube.com/watch?v=3UZctxaTYd4

portugál (eu): http://www.youtube.com/watch?v=8CGYvNlBmH0

portugál (br): http://www.youtube.com/watch?v=_Hd58bA9W6g

2011. jan. 8. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszi a választ nekem a brazil portugál tetszett a legjobban
2011. jan. 8. 11:52
 3/7 anonim ***** válasza:
73%

A hangrendszerben, kiejtésben nagy különbségek vannak, a nyelvtanban kis különbségek, a szókincsben apró különbségek.


A spanyol könnyebb, mert csak 5 magánhangzó van benne, míg a portugálban 14. Így elvileg a spanyol kiejtését könnyebb megtanulni. A spanyol nyelvtan egy árnyalattal egyszerűbb.


Szerintem az európai portugál a francia mellett a legszebb újlatin nyelv. Ez persze nem nagy teljesítmény, mert az újlatinok a csúnyább nyelvek közé tartoznak. Ez persze magánvélemény.


Mind a portugálnak, mind a spanyolnak rengeteg tájnyelvi, helyi változata van, egyik rondább, mint a másik. Borzalmasan hangzik pl. a dzs-ző és cs-ző brazil portugál, a gallego hatás alatt álló északnyugati pöszögős spanyolság pedig egyenesen hátborzongató. De van, akinek bejönnek.

2011. jan. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%

Én is az európai portugált tartom a legszebb újlatin nyelvnek.

Sajnos csak spanyolul beszélek (portugál tanárt nem sikerült szereznem:), de annyit elmondhatok, hogy azt francia középfokú után 2 év tanulással lazán le tudtam tenni középfokon, tehát nem hiszem, hogy nehéz lenne ( a francia sem az, egyébként...).

2011. jan. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
24%

Bocs, hogy itt linkelgetek, de nem tudom megállni, hogy a 12.42 által említett pöszögős északnyugati spanyolra ne mutassak példát. Valóban hátborzongató: http://www.youtube.com/watch?v=hFfNxPVYhQg

De például a Madridban beszélt spanyol kifejezetten szép.

2011. jan. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
91%
Én portugálul tanulok, amit szeretek, de ha a portugál szép, hát a spanyol gyönyörű. Élek- halok a spanyol nyelvért, egyszerűen imádom! A nyelvtana nagyon hasonló (bár van pár olyan igeidő, ami az össze újlatin nyelv közül csak a portugálban szerepel!), és sok kifejezés megegyezik, vagy nagyon hasonló (könnyű keverni őket: pl bairra a kerület portugálul, míg spanyolul tudomásom szerint barria). Én szeretnék nagyon jól megtanulni portugálul, szeretnék egy szilárd tudást, és ha az már megvan, akkor jöhet a spanyol:)
2011. jan. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
69%
És nekem nagyon tetszik az utóbbi link, ellenben a franciától rosszul vagyok:S Ízlések és pofonok:)
2011. jan. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!