Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért hasonlít az orosz...

Miért hasonlít az orosz ennyire sok mindenben a latinra?

Figyelt kérdés

Mindig megdobbenek, amikor felfedezem, hogy teljesen alapszavak is nagyon hasonlóak: sibi-себе, tibi-тебе, azonkívül az egész névszóragozás is nagyon hasonló, de még az igeragozás is. Hogy lehet ez?

Aztán ott van pl. az is, hogy сын meg cестра. Ezek nem a latinra hasonlítanak ugyan, hanem a germán nyelvekre (vö.: son-sister) de itt sem értem, hogy ilyen alapszavak (rokoni kapcsolatokat kifejező szavak) hogy lehetnek egy másik nyelvből. Az ilyen alapdolgokra minden nyelvnek saját szavai szoktak lenni az adott nyelv ősnyelvéből. Vagy például a ночь szó, ami nagyon hasonlít a spanyol noche-ra. Gondolom a többi újlatin nyelvben is hasonló.


2011. jan. 15. 10:18
 1/7 anonim ***** válasza:
59%

"az adott nyelv ősnyelvéből"

Az általad említett nyelvek mindegyikének feltételezett őse az [link]

2011. jan. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Érdekes, erről még sohasem hallottam. Ha jól látom, a magyar nem tartozik ide...:D
2011. jan. 15. 11:00
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Valóban nem, a magyart az uráli nyelvcsaládba sorolják.
2011. jan. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
59%
Így van, egy nyelvcsaládot alkot az összes, általad felsorolt nyelv, sőt, Európa lényegében összes nagyobb nyelve a magyar, a finn, az észt, a baszk és a török kivételével.
2011. jan. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez nagyon érdekes és én is tapasztaltam már,hogy az orosz úgymond alapnyelv a latin nyelvcsaládban.És azt is észre vettem hogy az orosz emberek könnyen megtanulnak spanyolul,franciául,és tökéletesen beszélik.

Itt lenne egy kérdésem ha feltehetem: a cigány nyelv is ebbe tartozik?

2011. jan. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Itt lenne egy kérdésem ha feltehetem: a cigány nyelv is ebbe tartozik?"

Én úgy tudom, hogy igen, mivel az indo-árja nyelvcsaládba tartozik, ahogy az urdu és a hindi is. Ja és a perzsa nyelv is az indo-európai nyelvcsalád része.

2011. jan. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Miért hasonlít az orosz ennyire sok mindenben a latinra?"


Mert rokona (mindkét nyelv indoeurópai).


"az egész névszóragozás is nagyon hasonló, de még az igeragozás is"


A névszóragozás hasonlít. Az igeragozás néhány vonása is, de pl. az orosz igei rendszer már eléggé eltér a latintól, a szókincsről nem beszélve Tehát az orosz-latin hasonlóság elég alacsony fokú, még akkor is, ha néhány helyen látványosan visszaköszön.


"Az ilyen alapdolgokra minden nyelvnek saját szavai szoktak lenni"


Gyakran így van, de ez nem szabály.


ma 11:22


A lovári (amit sokan cigány nyelvnek neveznek, viszont a cigányok sokféle nyelvet beszélnek, így ez nem pontos) is indoeurópai, de inkább a perzsára hasonlít a mai nagyobb IE nyelvek közül.

2011. jan. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!