Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Japánok miért tanulnak magyarul?

Japánok miért tanulnak magyarul?

Figyelt kérdés
Olvastam interneten hogy japán egyetemisták pénzt gyüjtöttek a vörös iszap károsultjainak. Azok a japán egyetemisták magyar szakosok voltak. De miért tanulnak magyarul? Ez nekik "csak" egy nyelv szak. Magyarországnak nincs katonai, se gazdasági befolyása. Miért éri meg nekik ezt tanulni? Nem hiszem hogy ebböl megélnének majd.
2011. jan. 18. 13:30
 1/4 anonim ***** válasza:
82%
A japánok megrögzötten hiszik, hogy rokonságban vannak velünk. Egyébként te is tanulhatsz itthon mindenféle nyelvszakokon, nem kell annak gazdasági befolyása legyen.
2011. jan. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
79%

Azért mert a magyar nyelv az egyik legszebb a világon, valamint sok kutató egyetért abban, hogy a magyarok és japánok rokonságban állak egymással.


Figyelmedbe ajánlom ezt a verset, hogy megértsd, mire gondoltam:


[link]


A magyar korai hivatalos "történelemről" meg annyit: a győztes írja a múltat...

2011. jan. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
90%
Én úgy tudom, mivel a japánok is nagy zenerajongók, a magyar nyelvet igen dallamosnak tartják. Ami szerintem is igaz. Másrészt tudják azt, hogy az ő nyelvüket is igen nehéz egy külföldinek megtanulni - náluk a hanglejtés változása adja esetenként a más-más jelentést, - szinte kihívásnak érzik, hogy a mi nyelvünket is megtanulják. Tudják ugyanis, hogy a magyart legalább olyan nehéz egy külföldinek megtanulni, mint a japán nyelvet.
2011. jan. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Valószínű, hogy a második válaszadónak van igaza, de épp ezért kifizetődő nekünk is tanulni a nyelvüket - a kölcsönös segítségnyújtásnál nincs jobb :)


"náluk a hanglejtés változása adja esetenként a más-más jelentést"

Ugye itt nem a tónusokra gondolsz? Mert a japán nem tonizáló nyelv.

2011. jan. 19. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!