Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Puskás Ferenc német anyanyelvű...

Puskás Ferenc német anyanyelvű volt?

Figyelt kérdés
Több helyen is találtam rá utalást, miszerint sváb származású volt, valamint hogy Franz Purzeldként volt anyakönyveztetve. Leginkább az érdekelne, hogy milyen ágakon volt német származású, egyáltalán voltak-e magyar etnikumú felmenői. Köszönöm!
2011. jan. 26. 18:26
 1/7 napietus ***** válasza:
nem tudom, hogy a felmenői között volt-e magyar. az anyanyelve elképzelhető, hogy magyar volt, vagy "kettős", mint pl. nálunk a családban (tehát hogy egyszerre tanult meg magyarul meg svábul is).
2011. jan. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudok róla, hogy lettek-e volna magyar felmenői, de ha belegondolsz, ki az, akinek részben vagy teljesen ne lenne nem magyar felmenője? Én is német családból származom, de magyarnak tartom magam.


Illetve még azt is hallottam, hogy a családjában többen magyarul sem beszéltek, de amit tudok ajánlani, hogy nézd meg a róla készült dokumentumfilmet, és kérdéseidre válaszra lelsz :)

2011. jan. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Erre a filmre gondolsz? [link] Nyilván, ilyen értelemben lehettek magyar felmenői, én ezt inkább a leszűkített családfájára gondoltam (egy-két generáció). Ha nem vagyok túl tolakodó, indiszkrét, első: te voltál az, aki egyszerre tanultad meg a két nyelved vagy a gyermeke(i)d? Második, mit értesz "német családból származom" alatt? Úgymond közvetlenül (pl. egyik szülő teljesen vagy részben német anyanyelvű) vagy nagyszülő-dédszülő távlatban? Érdekelnek az effajta élethelyzetek, bocsássatok meg, ha tolakodónak tűntem. És köszönöm a válaszokat! Még várok egyéb észrevételeket, véleményeket is.
2011. jan. 26. 20:13
 4/7 A kérdező kommentje:
Találtam egy interjút Almási Tamással, az általad ajánlott film rendezőjével. Egy helyen ezt mondja: "Szívbemarkoló volt, ugyanis Puskás sváb családból származik, szülei még nem beszéltek magyarul, unokája pedig már nem. Ez a leghíresebb magyar története."
2011. jan. 26. 20:20
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Második vagyok. Nagyszüleim apai ágon alig beszéltek magyarul, anyai ágon is svábok voltak, viszont ők már anyanyelvi szinten beszélték a magyart. Én németet sose tanultam, csak magyart, bár ideje lenni megtanulni...
2011. jan. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 napietus ***** válasza:
én a nagyszüleimmel csak németül tudtam beszélni. a papám beszélte az "irodalmi" németet is, mert az iskolában tanulta. de az anyanyelve sváb volt, ez nem ugyanaz...
2011. jan. 27. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az aranycsapatban több játékosnak is voltak német felmenői csak magyarosították később
2011. febr. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!