Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A spanyol van olyan hasznos,...

A spanyol van olyan hasznos, mint a német?

Figyelt kérdés
2011. febr. 1. 07:29
 1/8 anonim ***** válasza:
52%

szerintem van " [link] "


És sokkal könnyebb is

2011. febr. 1. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem meg nem ettől függ. És általánosan nincs.


Mandarin Chinese 800,000,000

2011. febr. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%

Számoljunk egy kicsit:


GDP (mrd dollár)

Németo. + Svájc + Ausztria = 4200


Spanyolo. + Mexikó + Argentína + Venezuela + Kolumbia + Chile + Peru + Ecuador + Dominika + Guatemala + Uruguay = 3800. A többiekkel együtt lehet kb. 4000.


Látszólag ez kb. egyenlő, de valójában óriási a különbség.


Svájc GDP-je pl. a venezuelai duplája, csak hát apró különbség, hogy Svájcban ezt 9 millió magasan képzett ember produkálja magas technikai színvonalon, Venezuelában pedig 29 millió, mérsékelten képzett ember mérsékelten fejlett körülmények között.


Szóval ha megtanulsz spanyolul, akkor sok dél-amerikai munkás és paraszt nyelvét fogod tudni, ha németül tanulsz, akkor meg a világ legjobbjai közti mérnökök, közgazdászok, fizikusok stb. nyelvét fogod tudni.


Nem az adja egy nyelv fontosságát, hogy hányan beszélik, hanem hogy kik beszélik.

2011. febr. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem az emberek többsége nem az adott ország / országok GDP-je alapján választja ki, hogy milyen nyelvet akar tanulni, hanem a kultúra alapján.

Nekem a spanyol és latin-amerikai kultúra a szívem csücske, így én a spanyolt szeretem nagyon.

2011. febr. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

ma 20:05


Bizony a többség nem azért tanul angolul, mert Chaucer vagy Austen a "szíve csücske", hanem azért, mert az angol hasznos. Az angol pedig azért hasznos, mert gazdasági erő van mögötte. A némettel ugyanez a helyzet.

2011. febr. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
37%
De ha tolmácsnak mész akkor bizony tobbet keresel vele:)
2011. febr. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
tanár szeretnék lenni :)
2011. febr. 9. 06:18
 8/8 anonim ***** válasza:
37%
Hát akkor bizony van!:)
2011. febr. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!