Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A német vagy a francia a...

A német vagy a francia a hasznosabb Európában és a világban?

Figyelt kérdés
2011. febr. 28. 16:28
 1/6 anonim ***** válasza:
71%
A világban inkább a francia, Európában mindegy.
2011. febr. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Világban francia, Európában egyértelműen a német.
2011. febr. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólóval. A világban a franciával jobban boldogulnál (hisz mondjuk Amerikában is sokan beszélik). Európában teljesen mindegy mert szerintem fele-fele arányban vannak, viszont Magyarország környékén a német jobban beválik. Nem csak Ausztria közelsége miatt, hanem mert sok német jár hozzánk. Szerintem inkább az alapján dönts, hogy melyikhez vonzódsz jobban. Sokkal jobb egy szeretett nyelvet tanulni, mintsem egy hasznosat amit nem szeretsz. (Lehet, hogy mindkettőt szereted, ezt csak úgy általánosságban mondtam)
2011. febr. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
franciát jobban szeretem egy kicsit, de Németországot viszont jobban szeretem Franciaországnál :D
2011. febr. 28. 18:44
 5/6 anonim ***** válasza:

Szakterülettől függ. A nemzetközi jogban, nemzetközi szervezeteknél fontosabb a francia. A gazdaságban és műszaki területeken fontosabb a német.


A franciát tudod használni É-Afrikában és Fekete-Afrika egy részén (mondjuk ennek kevés a jelentősége).

2011. márc. 1. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
hát ez az, hogy hiába a franciát több helyen beszélik, de az csak Afrika miatt van így ami meg semmit sem ér :D
2011. márc. 1. 18:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!