Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hol keressek olyan tanárt aki...

Hol keressek olyan tanárt aki koreaiul tanít?

Figyelt kérdés
Meik a bajához legközelebbi?
2011. márc. 1. 19:51
 1/10 zolka50 ***** válasza:

Érdeklődj a követségen:


[link]

2011. márc. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, hogy kijavítgatlak, de a 'meik' az 'melyik'... Ez azért elég súlyos volt, a koreai pedig a legnehezebb nyelv, amit ismerek...


Próbálkozz amúgy a Rosetta Stone programmal, remek nyelvoktató program - nem tanár, de valami.

2011. márc. 2. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Budapesten van a Keleti Nyelvek Iskolája, ami egy nyelviskola. Én csak ott tudok koreai nyelv oktatásról.
2011. márc. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A rosetta stone egy sz*r, csak úgy szólok. Maximum szókincset lehet belőle felszedni, de a nyelvtana egy hatalmas nagy nulla, és a szókincse is igen korlátozott.

A koreai meg nem nehéz nyelv, csak tanulni kell. Pl. a kínainál, japánnál könnyebb (mellesleg logikusabb is....), de a vietnáminál is. Vagy pl. a hébernél meg az arabnál.

2-3 év alatt jó erős középfokra lehet eljutni belőle.

2011. márc. 4. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Egyébként sajnos bajai tanárt nem tudok, de pl. az Elte koreai tanszékén tuti ad 1-2 tanár magánórákat.
2011. márc. 4. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A válasz írója 77%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnapelőtt 02:02


A Rosetta Stone egyáltalán nem sz*r. Nem is tudom, hogy lehet ilyet arra a programra mondani. Tény, hogy később egy nyelvtankönyvet is ki kell nyitni mellé, de addigra már beszélsz az adott nyelven.


Azt pedig biztosan állíthatom, hogy a koreai (jóval) nehezebb a japánnál.

2011. márc. 6. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Szerintem is nehezebb és ezt tapasztalatból mondom, ugyanis mindkettőt tanultam/tanulom. A japánban az írás nehéz (a sok kanji), viszont a kiejtés és a nyelvtan egy magyar számára enyhén szólva is gyerekjáték. A koreainál pedig éppen fordítva a kiejtéssel és a nyelvtannal van a több küzdelem.
2011. ápr. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom. Szerintem a rosetta stone max szótanulásra jó, ezért sz*r. Egy nyelv nem csak szavakból áll. Nyelvészeti szempontból egy nagy nulla.

Amúgy én is tanulok japánul és koreaiul is, és a japán szerintem igenis nehezebb. a koreai logikája szerintem némileg közelebb áll hozzánk, de úgy látszik ez egyénenként változik. Mindenesetre szerintem a koreaiban logikusan átláthatóak a ragok és az igeidők elsőre is, míg a japánban a sok partikula olyan egymás mellé dobálttá teszi a nyelvet, ha nem tanulja elég régóta az ember - néha nyelvtanilag hiába tudom melyik-mire utal, azért nekem japánból sokkal nagyobb gondot okoz egy 5-6 soros mondat, mint koreaiból. Legalábbis én magasabb fokú szövegeknél így érzem.

2011. ápr. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A kiejtés meg szerintem mindkettőben nevetségesen könnyű. Bár ezt lehet azért mondom, mert anyanyelvi tanáraim vannak.
2011. ápr. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Most komolyan. Mindenkinek annyira nehéz a koreai, amilyen nyelvérzéke van. Én pl. 13 évesen beszéltem már németül, angolul, pár szót japánul és koreaiul is. De am minden attól függ, hogy áll hozzá az ember.
2011. nov. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!