Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A rovásíráson kívül van még...

Valter6672 kérdése:

A rovásíráson kívül van még ilyesmi írás, ahol a betűket "ábrák"-kal írják le?

Figyelt kérdés

Elég értelmetlenűl írtam le a kérdést. Szóval ilyen "titkosírásra" lenne szükségem, ahol midnen betűhöz tartozik egy egy ábra-kép, vagy nem is tudom.

Szeretnék megtanulni így írni, szóval nem ilyen kínai írásra gondoltam. :)


2011. márc. 3. 22:02
 1/4 anonim ***** válasza:
95%

Tulajdonképpen minden írásban ábrákkal írjuk le a betűket, ezt hívjuk szimbólumkészletnek... Egy A betű ugyanúgy ábra mint egy rovásírásos jel :D

Am meg kiskoromban sokat találtam ki, nem nagy szám kitalálsz 44 jelet különböző vonalakból és meg is van...

2011. márc. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Szóval ilyen "titkosírásra" lenne szükségem, ahol midnen betűhöz tartozik egy egy ábra-kép, vagy nem is tudom."


A legegyszerűbb akkor saját írást kidolgozni.


Ha valamilyen meglévő írásrendszert akarsz használni, akkor írj grúz vagy örmény betűkkel, esetleg glagolicával.


[link]


[link]


[link]

2011. márc. 4. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
ebbe a glagolicában túl sok a F@sz jel :D
2011. márc. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
a koreai!! nagyon könnyű megtanulni az abc-t,, hasonló ami írás felfogásunkhoz 1hang-1 betű,, egy délután alatt elsajátítható, és elmondhatod magadról hogy tudsz írni koreaiul! :) [link]
2011. márc. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!