Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Örülnél, ha a magyar nyelv...

Örülnél, ha a magyar nyelv lenne a világnyelv? Ha igen/nem miért?

Figyelt kérdés
2011. márc. 20. 10:34
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
22%

Nem. Szerintem az Angol alkalmasabb erre.

Egy ok erre például az, hogy a ragozás megnehezíti a keresést a neten.

Második ok, hogy az Angol már így is világnyelv, egy váltás csak problémákat hozna fel.

Harmadik ok az, hogy számomra kedvesebb az Angol, jobban tetszik.

2011. márc. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
73%

Hát én alapból nem örülnék mert szeretem h ilyen "egyediek" vagyunk ebben :D

Annyi szempontból jó, hogy így előbb-utóbb ki fog halni :(

2011. márc. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
93%

Annyi szempontból lenne jó*

bocsi elírtam

2011. márc. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
77%

Igen, mert nehezen mennek az idegen nyelvek, és bárhová akarnék menni legalább ha eltévednék tudnék segítséget kérni xD

És nem, mert el tudom képzelni milyen értelmesen tudnának egyes külföldiek beszélni, főleg a kiejtés..huhh

2011. márc. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem bizonyos szempontból jó lenne...Annyiból,hogy minden magyarul lenne,nem nekünk kéne "szenvedni" az angollal,mindenkit megértenénk,a filmek is magyarul mennének és híresebb is lehetne az ország,a kultúra...És annyiból tényleg rossz,hogy nem számítana különlegesnek,minden 2. ember beszélné ezt az(akkor már) "unalmas" nyelvet...
2011. márc. 31. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
93%
Lehet,hogy világnyelv nem lehet a magyar,de a tudományok nyelve igen.Sajátos nyelvünk sajátos gondolkodásra teheti képessé beszélőjét.Szép sikereink voltak és vannak a tudományok terén,és nem volt kevés azon elismert tudósok száma sem a múltban,akik magyar akcentussal beszélték az angolt.
2011. márc. 31. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
95%

A magyar irodalom, kultúra és tudomány alapján világnyelv lehetne. A magyar politika, gazdaság és az itt élők mentalitása alpján aligha...

De persze, hogy örülnék.

2011. ápr. 1. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
93%

Amiért nem örülnék:


1. Ha egy nyelv világnyelv, akkor nagyon sokat tud szegényedni, hiszen a használóinak többsége csak második nyelvként használja ezért rengeteget egyszerűsödik, és ez kihat azokra is akik anyanyelvként használják.


2. Nem vagyok az a tipikus büszke magyar (sajna), de a nyelvünk azon kevés dolog közé tartozik, aminek tényleg örülök, hogy különleges, és tényleg alapvetően máshogy gondolkodik egy magyar anyanyelvű ember, mint a legtöbb európai; és ebből származnak előnyeink.


3. A nyelv az egyetlen dolog, aminek a megtanulásával mindig is gondjaim voltak, MÉGIS azt mondom, örülök, hogy rá vagyok kényszerítve, hogy ne csak egy nyelvet beszéljek. Szerintem ez sokat hozzátesz az ember tudásához, hogy egy teljesen más logikájú, más alapokon nyugvó nyelvet, egy másik kultúrát is meg _kell_ ismernie.

2011. ápr. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Mondjuk én szeretném. Bár itt külföldön is sokan beszéljük a magyart, nem csak Magyarországon! :)
2011. máj. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Én annak örülnék a legjobban, hogy az egész Földon egy nyelven beszélnénk. Alapból mindenki csak ugyan azt a nyelvet ismerné, és akkor sokkal jobb lenne az élet.(szerinem :D)
2014. nov. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!