Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogy mondom németül a következ...

Hogy mondom németül a következő mondatokat?

Figyelt kérdés

Köszönöm szépen a beszélgetést.

Úgy gondolom, hogy így te is meg én is tudunk gyakorolni.

Hogy hogy kiköltöztél Spanyolországba, mi ennek az oka?

Ismersz magyar speciális ételeket?


2011. márc. 21. 21:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Vielen Dank für das Gespräch.

Ich glaube, so können wir beide üben.

Wieso bist du nach Spanien übergesiedelt? Besteht dafür ein Grund?

Kennst du ungarische Spezialitäten?

2011. márc. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
0%

Köszönöm szépen a beszélgetést(itt a Gesprách-nál nem á betű van, hanem á betű két ponttal.): Ich sage Danke für das Gesprách nett.


Úgy gondolom, hogy így te is meg én is tudunk gyakorolni.:Ich glaube es so, dass wie das Sie auch ich auch wir uns üben können.

Hogy hogy kiköltöztél Spanyolországba, mi ennek az oka? :Dass das Sie in Spanien, wir der Grund davon auszogen?

Ismersz magyar speciális ételeket?:Wissen Sie ungarische spezielle Nahrungsmittel?

2011. márc. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
na te megelőztél :S
2011. márc. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
egyébként lehet mondani többféleképpen is, csak szövegértéd kérdése :/
2011. márc. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Köccemacce! Te mi a f...nak forditasz (ill. próbálsz) németröl magyarra forditani, amikor a fordításod egy értemetlen összevisszaság??!Fingod nincs az egészröl! Ha nem tudod pontosan leforditani, akkor ne fogj bele b..meg! csak félrevezeted az embert, de nagyon. Az elsö fordító az teljesen jól írta le különben, de az se szó szerinti fordítás egyébként, ha szörszálhasogató akarnák lenni,...de nem vagyok az :)
2011. márc. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az első fordító vagyok. Szerinted mit kell másképpen lefordítanom?
2011. márc. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

22:16 os vagyok...

csak ezeket írnám másképp mint te, elsö fordító:


2.Ich denke, so können wir Du und ich, beide üben.

3.Wieso bist Du nach Spanien ausgezogen? Was ist das grund dafür?

4.Kennst Du ungarische spezielle Speisgerichten?

2011. márc. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Köszönöm, hogy válaszoltál.

A 2. mondat valóban fordítható úgy is, ahogyan Te írtad.

A 3. "bist ausgezogen" és a "bist übersiedelt" szinonimák, igaz?

A "das grund" főnév, tehát nagy kezdőbetűvel kell írni, és nem seml. nemű, hanem himnemű.

Ha ezt kijavítjuk, akkor jó a Te szerkezeted is: "Was ist der Grund dafür?"

4. "Spezielle Speisgerichten" nem létezik a németben, helyette a "Spetialitäten" használatos.

A másik fordításon én is csodálkoztam. Hát...akad olyan szó, ami felismerhető-:)

2011. márc. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem akarok veled vitatkozni, azt egyébként valóban félre írtam hogy a "der Grund" hellyett das-t írtam, de csak véletlen, bocsánat, ebben igazat adok, de abban nem, hogy nem létezik ilyen kifejezés hogy "spezielle Speisgerichten", t.i. 20 éve Németországban élek, 4-ik osztálytól itt jártam iskolába, és egész véletlenül a vendéglátóban is dolgoztam pár évet, tehát ezek a kifejezések, lehet nincsenek a "hivatalos" szótáradban, de a németek nagyonis használják ezeket a kifejezéseket a hétköznapi nyelvezetben.

Egyébként tényleg jó a te fordításod is, mégegyszer ismétlem, csak egy igazi német lehet hogy mégis kicsit máshogyan fejezi ki magát a valós életben.

üdv!

2011. márc. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ami a "spezielle Speisgerichten"-t illeti, abban nem az a probléma, hogy jelzős főnévként nem lehetne használható, hanem az, hogy a németek sokszor rosszul használják a Kompositumot, amelynek az első tagja nem "Speis-" hanem "Speise-", következésképpen nem "Speisgerichte", hanem "Speisegerichte".

Különben jól teszed, hogy Németországban dolgozol, mert itt nehezen lehet megélni. Sok tanítványom volt, aki A-ba ment dolgozni a vendéglátásba, és nagyon meg van mindenki elégedve. Azért sokat is kell dolgozni, nem?

2011. márc. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!