Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Az mennyire baj, ha esetleg...

Az mennyire baj, ha esetleg eltévesztem a gyenge főneveket németben, és "sima" főnévként használom?

Figyelt kérdés
Nem régen halottam róla, hogy vannak ilyenek is...
2011. márc. 30. 20:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát, én úgy tettem felső fokú nyelvvizsgát, hogy még csak nem is hallottam gyenge főnevekről. Nemrég tudtam meg én is, és eléggé elcsodálkoztam. Ha ebből indulok ki, szerintem nem baj :)
2011. márc. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem elég nagy baj, mert fel fog tűnni a Németeknek. Kb úgy hangzana, hogy "Én nagyon szeret a Magyar nyelv.".

Az első valószínűleg, azért tudta letenni a felsőt, mert érzésből megy neki.

Én úgy vagyok vele, hogy van sok olyan alap szabály amiről hallani hallottam, de soha nem magyarázták el vagy nem értettem meg és mégse rontom el soha.

Pl: személyragozás, szórend

2011. márc. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem olyan nagy gáz, ha nem éppen nyelvvizsgára készülsz.


Amúgy tényleg lehet ezeket érzésből használni, egyszerűen úgy hangzik jól és ismerősen, ennyi.

2011. márc. 31. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Oké, csak tegnapig még azt sem tudtam, hogy ilyenek léteznek, véletlenül tudtam meg egy németes osztáytársamtól...A némettanárom is azt mondta ma, hogy nem olyan nagy baj. Kösz a válaszokat.
2011. márc. 31. 17:03
 5/6 anonim ***** válasza:

Itt nem arról van szó, hogy a németek nem értenék meg, ha valamit rosszul ragozunk. Ez inkább önértékelés kérdése. Az ember igyekezzék a nyelvhasználatát nem a saját normáihoz, hanem az általánosan szokásos és elfogadott normákhoz igazítani.

És a témához: Az összesen 169981 német főnév között 3874 tartozik a gyenge ragozási csoportba.

2011. ápr. 3. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, én is így gondoltam, hogy most az egy dolog, hogy megértik, de az lenne a jó, ha tényleg úgy is lenne. Az meg nem jó hozzáállás, hogy "úgysem fogok tudni úgy németül/angolul, mint egy anyanyelvi beszélő, akkor meg sem próbálom".
2011. ápr. 3. 11:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!