Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit jelenthet ez magyarul...

Mit jelenthet ez magyarul (szakmai önéletrajz)?

Figyelt kérdés

Touch base with property managers.


Előre is nagyon köszönöm a választ!


2011. márc. 31. 21:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Mostanában nem hagyományos módon szokás írni az önéletrajzot, hanem ú.n. szakmai önéletrajzot szokás írni felsorolás formájában, évekre lebontva pl. az iskolai végzettséget, (ettől eddig gimnázium, ettől eddig valamilyen egyetem vagy főiskola), majd az első munkahely ettől eddig, és alatta a többi.

Itt mellékelek egy linket, nézd meg, hogy kell kinéznie formailag. Amúgy ez éppen német nyelvű, de az nem lényeges. Lényeg a forma, a könnyű áttekinthetőség.

Ha valaki sokat publikál szakmai folyiratokban, azt is felsorolhatja évekre lebontva. Aztán jöhet az, milyen szakmai egyesületeknek a tagja....

És itt a minta:

[link]

2011. ápr. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon kedves tőled, hogy ilyen részletes választ adtál :=), köszönöm, de ezt tudtam! Nekem csak ez az egyetlen egy angol kifejezés kellene magyarul, mert egy szakmai önéletrajz magyarra fordításában segítek (pont olyan, amilyennek Te is leírtad :=) ), de ezt az egy kifejezést egyszerűen nem tudom megfejteni.
2011. ápr. 1. 13:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!