Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mi a közös az indoeurópai és...

Mi a közös az indoeurópai és a finnugor nyelvcsaládban?

Figyelt kérdés

Pl:

EnyéM-tieD

Mono-Duo

Mater-Pater/Dad

Tehát az egy-kettő és as szülők megnevezése m-d szokott lenni, ez vmi közös pontra utal-e, és vannak még ilyenek?


2011. ápr. 6. 15:48
 1/3 anonim ***** válasza:
73%
bocs az offért, de nem létezik finnugor nyelcsalád, csak finnugor nyelvek, ami az uráli nyelvcsaládba tartoznak
2011. ápr. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Elég zavaros a kérdés.


"az egy-kettő és as szülők megnevezése m-d szokott lenni"


Az egy magyarul egy, a kettő magyarul kettő. Finnül yksi és kaksi. Latinul unus és duo. Görögül en és duo. Szanszkritül eka és dvi, perzsául jek és doe, angolul one és two.


Azt nem értem, hogy jön ide az enyém és tied, aminek semmi köze az egyhez és kettőhöz.


Az IE és az uráli nyelvcsalád között egyes tudósok szerint van kapcsolat, mások szerint nincs.


Véletlen egyezéseket biztosan százával lehet találni.

2011. ápr. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Hát igen, ezt nem tudtam jobban megfogalmazni.

Inkább arra gondoltam h (ragozás vagy egyéb sorrend esetén)"általánosságban" az "első" és "második"ból az első (enyéM-éN-aNya-Mater-Mono) m-et v n-et kap, míg a második (TieD-aPa-Duo-Pater-aTa) D-t v p-t, esetleg t-t(a d zöngétlen párja.

2011. ápr. 7. 15:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!