Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit gondoltok a másoktól való...

Mit gondoltok a másoktól való idézésről? Ha valaki, más szavait úgy állítja be, mint sajátját (nem hírességek idézeteire gondolok)?

Figyelt kérdés
Mondjuk van Pistike és Ferikének egy két gondolatát belefűzi a saját gondolatmenetébe, mert az pont passzol oda... És ezzel mondjuk valakinél sikert ér el... Akkor Ferike mondhatja-e Pistikének, hogy ezt ő mondta stb és hogy ez milyen dolog... Nem pletykára gondolok... Meg a fiataloknál is hallom, hogy ez az én szövegem ne lopd el! Mit gondoltok? Szeretitek, ha más használja fel a gondolataitokat... Még ha csak a hétköznapokról van is szó? Vagy kikérnétek magatoknak?
2011. ápr. 25. 21:26
 1/2 anonim ***** válasza:
Én örülök hogy annyira menőnek tart valaki, hogy idézi a szavaimat.:D Egyébként baráti társaságokban szerintem elkerülhetetlen, hogy úgymond átvegyünk egymástól bizonyos kifejezéseket. Ha valaki nem teljesen utánoz, csak átvesz pár mondatot, azzal semmi bajom, csak ha már olyan, mint egy beszélő tükörkép..
2011. ápr. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Attól függ...

Ha pl. valami fontos dologról folyik a vita, és egy ismerősöm az én szavaimat akarja arra használni, hogy valakit meggyőzzön, akkor semmi rosszat nem látok benne, hisz a célja az, hogy őt is az én (mi) véleményünkre térítse, tehát én is csak ezt tenném.


De ha mondjuk valami plusz jutalmat kap (mondjuk munkahelyen), vagy olyan előnybe jut, amit így az én orrom elől oroz el, na azt nem tűrném szó nélkül.


Tehát ez a dolog sztem abszolút relatív, nem mindegy milyenek a körülmények.

2011. ápr. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!