Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mennyire erős a magyar akcentu...

Mennyire erős a magyar akcentus? És meg lehet "tanulni" úgy beszélni, hogy ne hallatszodjon? Melyik nyelv akcentusára hasonlit a leginkább a magyar?

Figyelt kérdés
2009. márc. 9. 15:50
1 2
 1/13 anonim válasza:
85%

A magyarnak nincs párja.

Én magyart tanítok, többek közt a páromnak is.

Szerintem pl a németet meg lehet tanulni úgy, hogy nem hallatszik, hogy nem az anyanyelved, maximum megkérdezik, hogy "Bécsből jött?"

De magyart, mint idegen nyelvet... még nem hallottam senkit, aki olyan szépen beszélte volna... nagyon nehéz, sok nálunk a cs, gy, ty, ny, és az a á i í o ó ö ő ü ű megkülönböztetése sem egyszerű egy külföldinek

2009. márc. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%

PTE BTK, angol tanszék. Van ott egy bizonyos tanár, aki egyenesen Angliából jött ide, és van is itt már több évtizede. Mi ezt tudjuk. De ha valaki nem tudja, hát magától soha rá nem jön, mert olyan perfektül megtanult magyarul, hogy észre se venni rajta semmi akcentust.

Szóval nem lehetetlen.

2009. márc. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
dédmamám 7 éves koráig nem beszélt magyarul,ha nem mondják sosem jöttem volna rá
2009. márc. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
98%
Azt mondják, az egyik legnehezebb nyelv a magyar. Örülök, hogy nem kell megtanulnom:)) Sok ismerősöm beszél magyarul, köztük olyan is aki perfekt,de mindnek van akcentusa.
2009. márc. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
70%
azért a magyar akcentusra én is kíváncsi lennék. Mert azt simán le lehet vágni, ha vki nem anyanyelvén beszéli pl az angolt... Na de a magyart hogy ismered föl? Miről? Csak azért, mert te is magyarul beszélsz?
2009. márc. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
68%
hien is tökéletesen beszél magyarul, pedig vietnámi
2009. márc. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
100%
Na ne viccelj, 2 éves kora óta itt él, magyar az anyanyelve
2009. márc. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
78%
Most miért kellett lepontozni? Magyar az anyanyelvem, remekül is beszélem, még a helyesírásom is kifogástalan, mégis érdekel, hogy milyen jellegzetes vonásai vannak a nyelvünknek!
2009. márc. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
89%
Honnan lehet fölismerni egy magyart? Ha nem jut eszébe egy szó akkor: Na b@zdmeg, hogy is van?
2009. márc. 10. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
75%
A magyaroknak van az egyik legjellemzőbb akcentusa idegen nyelveken. A legfőbb jellemző: a magánhangzók monoton és egyforma ejtése hangsúlyosan és hangsúlytalanul olyan nyelvekben, ahol egész másképp hangzik egy magánhangzó hangsúlytalan és hangsúlyos helyzetben.
2009. ápr. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!