Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Van magyarul magasztos,...

Van magyarul magasztos, fellengzős, önelégült "megszólalásokat" ami nem valláshoz köthető? (írok lent példát)

Figyelt kérdés

Olyanra gondolok, mint "istenem, ihstenem...-.-'"

De valami olyan kellene, ami nem vallásos és nem is csúnya szavakból van.

Angolban úgy is szokták mondani, hogy "oh my, oh my". Ekkor japánul úgy emlékszem úgy mondják járe-járe.:D

Írok egy helyzetet(egy sorozatból van, angol felirat).

-Várjunk még rájuk, kapitány!

-Nem, indulunk.

-De sebesültek vannak, nem biztonságos így!

-NEM érdekel, a gyengék elhullanak!

-Alázatosan kérjük, kapitány, várjunk még egy kicsit!

-Oh my, oh my...-_- menten összeesek a saját jólelkűségemtől. 10-ig elszámolok...


Remélem érthető. És, hogy csak nekem kicsi a szókincsem, mert jó lenne, ha magyarul is lenne normális szavunk az ilyen helyzetekre.:D


2011. máj. 13. 22:17
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
*megszólalás
2011. máj. 13. 22:18
 2/16 A kérdező kommentje:
Úgy is mondják angolul, hogy "dear me" :D
2011. máj. 13. 22:41
 3/16 anonim ***** válasza:

Megmondom őszintén, én nem egészen értem.


Ha az lenne ott hogy „na jó”, vagy „hát igen” annak lenne értelme?

2011. máj. 14. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Nem igazán.

Az a baj, hogy nem tudom a gyűjtő nevüket az efféle szólásoknak.

Példát írok még, több féle helyzetben is használható: Fizikai munkát végzünk. Eljött az ebéd idő. Felegyenesedünk, fújunk egyet és megtöröljük a homlokunkat... aztán mit lehet mondani, hogy kicsit fennhéjazóak maradjunk? "(óh,) .... de kivagyok'." Csúnya szóból illene oda az, hogy eszemf.szom.


Vagy: Csocsózunk. Nagyon jók játszok. Kivédem amit ő lőtt kapura, majd tök nyugisan belövöm neki szinte azonnal, már sokadszorra. "Istenem, issstenem, mekkora szint-fölényben vagyok...:P"


Vagy: ... nem jut eszembe több példa, de holnap(délután) keresek videót ide, a hangsúlyból egyből átmegy, hogy mire gondolok, szerintem:)

2011. máj. 14. 01:49
 5/16 anonim ***** válasza:
Indulatszóra gondoltál?
2011. máj. 14. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

pozitív értékelésnél: "nahát..."

negatívnál: "még ez is..." "már csak ez hiányzott..."

2011. máj. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy indulatszavak. Sőt szerintem azok, de nem találtam vele a google-n olyan szavakat amiket szeretnék.


http://www.youtube.com/watch?v=vmjOhEHRQkI&feature=player_de..


4perc 2mp-től mondja, hogy "my, my"(azzal a hangsúllyal kellene magyarban) "csak öljétek már meg egymást" "ha még jobban megnő, tovább tart majd felboncolnom"

Tehát, türelmetlen, de nem azt mondja, hogy siethetnének.

2011. máj. 14. 13:15
 8/16 A kérdező kommentje:
Ja, még eszembe jutott, hogy ezeket az "indulatszólásokat" sóhaj kísérheti. Nem tudom, ez segít e valamit:D
2011. máj. 14. 13:52
 9/16 anonim ***** válasza:
Írásnál ilyen esetekben szituációtól függően a nyugalom/hogy az a.../ szófordulatokat használom vagy csak vetetek velük egy nagy levegőt.
2011. máj. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Jaja, én is úgy szoktam, és sóhajtozáskor "hhjj" hangot adok ki, mások is szokták ezt. De ez tartalmatlan sajnos.

A "hogyaza" és hasonlók pedig káromkodásra utalnak, nem elég elegánsak.

Nesze neked, választékos magyar nyelv. :/

2011. máj. 17. 14:20
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!