Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mi a különbség a 'may' és a...

Mi a különbség a 'may' és a 'might' között?

Figyelt kérdés

Szótárban azt találtam, hogy a might a may múltideje. de eddig akárhogy olvastam angol szövegben, mintha a jelenre célozna, vagyis hülyén jönne ki múlt időben.

de olyat is hallottam, hogy a might a may tagadása. szóval akkor most miiivan?


2011. máj. 20. 22:33
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
A may-t inkább formálisan használják, udvariaskodáskor, mint pl "May I open the window?".
2011. máj. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%

" It may rain. It might rain. What’s the difference? Just as could is the past tense of can, might is the past tense of may: We thought we might win the tournament. But might can also be used as a substitute for may to show diminished possibility. Thus, saying We might go to the movies means that the likelihood of going is somewhat less than if you say We may go to the movies. When used to express permission, might has a higher degree of politeness than may. Thus, Might I express my opinion conveys less insistence than May I express my opinion."


"It may rain. It might rain. Mi a különbség? Mint ahogy a could a can múlt ideje, a might a may múlt ideje (bizonyos esetekben): "We thought we MIGHT win the tournament". De a might-ot a may helyett is használhatod, hogy kisebb valószínűségre utalj. Tehát, ha azt mondod, hogy "We might go to the movies", akkor kisebb esélye van, hogy moziba mentek, mint ha azt, hogy "We may go to the movies". Mikor engedélykéréshez használod, akkor magasabb fokú udvariasság a might, mint a may. Tehát, "Might I express my opinion", ez gyengébb változata a "May i express my opinion"-nak."

2011. máj. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
47%
oh, második, kösz :) ezeket jó tudni :)
2011. máj. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
55%
És ha nagyon udvariaskodni akarunk, akkor mondjuk, hogy "Might I inquire...?".
2011. máj. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

mostmár értem :D

köszönöm :)

2011. máj. 21. 13:36
 6/7 Vree ***** válasza:
Egyébként nem mondták, de a may-nek a might múlt ideje és 3. alakja is, valamint, és ez a legfontosabb, feltételes módja is. (Nem tudom ezt vettétek-e általában igékre, de pl. ugyanez a kapcsolat a will-would, can-could között is). Tehát ahogy a 'Can you please..."-nél még könyörgőbb/esetlegesebb a "Could you please..." ("Nem lehetne estleg hogy netalántán...") ugyanaz a kapcsolat áll fenn a may-might között is.
2011. máj. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Utlsó: nincsen harmadik alakja.
2011. máj. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!