Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » 0-ről mennyi idő olasz nyelvet...

0-ről mennyi idő olasz nyelvet középfokon elsajátítani?

Figyelt kérdés
2011. máj. 25. 14:33
 1/6 anonim ***** válasza:
30%

Jó nyelvérzékű ember, aki beszél más latin nyelvet, az olasz környezetben 2-3 hét alatt már "folyékonyan dadog", azaz már egy hivatalban is előadhatja az ügyét.

A másik véglet: nyelvérzék nélküli, tompa agyú ember még Olaszországban sem fog soha megtanulni olaszul.

A két véglet között ezernyi beosztás - most találd ki: hol vagy ezen a skálán ?

2011. máj. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%
Nekem 9 hónap alatt sikerült. De intenzíven tanultam.
2011. máj. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Jó nyelvérzékem van, angolból középfokú nyvizsgám van és kifejezetten tetszik az olasz.
2011. máj. 25. 19:04
 4/6 anonim ***** válasza:
65%
Nyelvtanfolyamon elég gyorsan. Vannak intenzív kurzusok. Pl. egy hónap alatt.
2011. máj. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
52%
Vállasztasz egy témakört ami érdekel és csak azokat a dolgokat tanúlod meg akkor 3 hónap alatt simén megy.Amúgy ha szétszóródik sokféle területre akkor nagyon sok időbe tellik.
2011. máj. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
83%
Első válaszadónak igaza van, csak egyből lepontozzátok, ha nem azt írja valaki, hogy évek kellenek hozzá. Nyelvtanárok megszokták, hogy tehetségtelenül tanítanak, nekik megszokott, hogy hosszú éve kellenek gügyögéshez is. Ha valaki motivált, akkor 3 hónap alatt középfok megy. Főleg napi 6 óra olasz tanulással. Nyelvtanár lehúz, rossz házit ad, Gaál Ottó kreatívnyelv és villám olaszt, kezdők olasz nyelvkönyvét(képes, ki lehet nevetn i)vettem meg, ezekkel tanultam, majd Rai Uno-t nézem győzike helyett, ennyi. Magyar csatornák rosszabbak.
2012. okt. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!