Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Az írek inkább írül vagy...

Az írek inkább írül vagy angolul beszélnek? Mind a két nyelv hivatalos náluk. Melyiket használják inkább?

Figyelt kérdés
2011. máj. 26. 01:18
 1/5 anonim ***** válasza:
89%
Bár elég régen jártam arra (Galwayben meg pár környezô helyen kirándulni), úgy emlékszem, szinte csak angolt hallottam.
2011. máj. 26. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
59%
Angolul beszelnek.
2011. máj. 26. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
88%
Van párezer idősebb ember a távolabbi vidékeken, aki csak írül tud, és van egy olyan vidék, ahol az emberek nagy része azt beszéli, de a többség angolul. Ja, és az iskolában kötelező tanulni.
2011. máj. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
93%
Az iskolában kötelező írül tanulni, de az egyszerű emberek nagy része általában egy mondatot nem tud kinyögni írül. Az ország nyugati részén van még pár olyan terület (Gaeltacht), ahol az ír nyelvet anyanyelvként használják, de ezek eldugott kis falvak összesen 90.000 lakossal.
2011. máj. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!! =) (ilyen értelmes válaszokat még soha nem kaptam gyik-en :D)
2011. máj. 26. 13:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!