Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ha megtanulok angolul, akkor...

Ha megtanulok angolul, akkor többé nem lesznek nyelvi nehézségeim a világban?

Figyelt kérdés
2011. máj. 30. 12:22
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Mi az a nyelvi nehézség?

Amúgy nem 1 év mire tökéletesen megtanulsz angolul... és akkor még ott vannak a szlengek ahogy az átlag emberek beszélik.

2011. máj. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
ha megtanulsz angolul akkor elboldogulsz a világban.
2011. máj. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:

Dehogynem.

Pl. most spanyolországban kerestem szállást, nézegettem a hotelekről adott + és - értékeléseket, és nagyon sok esetben az szerepelt negatívumként, hogy a személyzet nem tudott angolul és ezért nem voltak segítőkészek.

Dél-Amerikában is jártam, fél év alatt egyszer próbálkoztam angollal, sikertelenül. Ennyi erővel a magyarral is próbálkozhattam vola.


Úgyhogy az nem igaz, hogy többet nem lesz nyelvi nehézséged, csak az az igaz, hogy jelentősen csökken az esélye, mert általában könnyebb olyat találni a világban, aki beszéli az angolt, mint mondjuk kínait, finnt vagy urdut.

2011. máj. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Ha megtanulsz angolul, akkor azzal tudod kb. 60 ország hivatalos nyelvét, minden országban tudsz hivatalos és üzleti ügyeket intézni és részt venni a tudományos életben.
2011. máj. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Nekem valaki azt mondta, ha tudok angolul, akkor mindenhol megértenek. Állítólag angolul egy év alatt meg lehet tanulni.
2011. máj. 30. 13:39
 6/21 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
50%

"Nekem valaki azt mondta, ha tudok angolul, akkor mindenhol megértenek."



Nem, ez így nem igaz. De próbáld ki kicsiben, kérj útbaigazítást angolul egy kisvárosban (nem ahol egyetem van), esetleg Mariska nénitől Mucsarögöcse-alsón. Na ugyanez lesz más országokban is.


De az tény, hogy az angollal sokkal jobbak az esélyeid a világban. Az egy év szerintem nem igaz, csak akkor ha kimész egy évre (barátnőm 7 éves kislánya szeptembertől jár kint suliba, ma meg simán cseveg az osztálytársaival), vagy olyan tanfolyamra mész, ami heti 5 alkalom, napi 4 órában. De csak úgy, heti 2*2 órában JÓL nem fogsz megtanulni, csak az alapokat szerzed meg.

2011. máj. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
50%
Még egy: az a valaki aki ezt mondta neked, az nagyon sok helyen nem járhatott a világban... de még Európában sem sok helyen, csak esetleg turisták által látogatottabb üdülőhelyen.
2011. máj. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Azt mondják, nemsokára mindenkinek meg kell tanulnia angolul, mert nélküle nem lehet majd létezni a világban. Mi erről a véleményed? Maholnap kötelező lesz az angol Magyarországon. Magyar helyett is angolt használjuk. El fognak tűnni a nemzeti nyelvek. Szerinted is?
2011. máj. 30. 14:23
 9/21 Vree ***** válasza:
35%

És mert mondta neked, de rögtön el is hitted? xD


Nem, nem lehet vele boldogulni mindenütt, de még így is több helyen mint a legtöbb más nyelvvel.

Nem, nem lehet megtanulni egy év alatt, de rövidebb idő mint a legtöbb más nyelvvel.

2011. máj. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:

"Azt mondják, nemsokára mindenkinek meg kell tanulnia angolul, mert nélküle nem lehet majd létezni a világban."


Azért a spanyol hatás egyre erősebb az USA déli részén, én nem hiszem hogy a mi életünkben eljön az az idő, hogy egy nyelvet használ az egész világ.



"Maholnap kötelező lesz az angol Magyarországon. Magyar helyett is angolt használjuk. El fognak tűnni a nemzeti nyelvek."


Persze hogy sok nyelv hátrébb szorul, majd eltűnik, de azért az nem olyan gyors folyamat, hogy a mi életünkben ez megtörténik. Az a "maholnap" se lesz olyan hamar.

2011. máj. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!