Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Német! Valaki, kérem segítene...

Német! Valaki, kérem segítene lefordítani ezt a receptet?

Figyelt kérdés

Diabetikus cukor a befőzéshez.


1.)Fruchtaufstrich: Früchte waschen, abtropfen, entstielen und entsteinen, 1,5 kg abwiegen und in kleine Stücke schneiden oder pürieren. Fruchtbrei mit 500 g Gelierfuchtzucker 3:1 vermischen. Gelee: 1,2 kalten, ungesüssten Fruchtsaft mit 500 g Gelierfruchtzucker 3:1 vermischen.

2.) Nasse ub eubeb genügend grosen Topf geben( überkochen vermeiden). Unter Rühren sprudelnd weiterkochen. Gelierprobe durchführen (s.u.) u. sofort randvoll in vorbereitete Gläser füllen u. verschliessen.


2011. máj. 30. 17:03
 1/8 anonim ***** válasza:

1) A gyümölcsöket megmosni, lecsepegtetni, 1,5 kg-t lemérni és kis darabokra vágni, v pürésíteni. Ezt a gyümikását 500 gr gyümölcscukorral 3:1 arányban összekeverni.

Zselé: 1,2 hideg, cukrozatlan gyümilét 500 gr gyümicukorral 3:1 arányban összekeverni.


2) Nagy fazékba tenni, felforralni, aztán kevergetés mellett továbbfőzni. Zselépróbát végezni, majd az előkészített üvegekbe tölteni és lezárni.

2011. máj. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

1)

-gyümölcsöket megmosni, hagyni lecsepegni

- entstielen entsteinen -ről foggalmam nincs, de még Halász szótárban se találtam meg (nem írtad el??)

- másfél kilót kimérsz és kis darabokba vágod és megcsinálod pürének

- és a gyümölcs pépet, gondolom ezt a pürét 500 gramm ilyen zselésítő gyümölcs cukorral (ha létezik ilyen, ha nem akkor nem tom mi az :) kevered 3 az 1-hez arányban


zselé: 1-2 hideg, édesítetlen gyümölcslevet 500 g ilyen zselésítő gyümölcs cukorral 3:1 arányban összekeversz


2)

nass a nedves de az "ub eubeb" :D ez inkább tűnik vmi afrikai törzsi nyelvnek mint német receptleírásnak :D


- szóval egy elég nagy, nedves fazékba rakd bele, figyelj arra, hogy ki ne fusson

- pezsegjen (vagy forrjon, szó szerint pezsegjen), de gondolom forrás közben tovább kell keverni, kavarni,

- próbáld ki a zselét, gondolom meg kell kóstolni,

- majd előkészített befőttesüvegekbe vagy vmi edényekbe kell tölteni úgy, hogy csordultig(!) tele legyen

2011. máj. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
ja elnéztem, az 1)-esnél nem vágod ÉS pürének csinálod hanem vagy ez vagy az :)
2011. máj. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

einstiele - leszedni a kocsányt

entsteinen - kimagozni

2011. máj. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
"ub eubeb" - ha áttanulmányozom a billentyűzetet, és belekalkulálom a lehetséges melléütéseket, akko "in einen" lehet. -:)
2011. máj. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is melléütöttem: entstielen-leszedni a kocsányt
2011. máj. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2011. máj. 30. 18:16
 8/8 anonim ***** válasza:

2. vagyok

Nasse in einen genügend grosen Topf geben


ebben az esetben viszont nedvesen egy elég nagy fazékba...

2011. máj. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!