Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit jelent: "konvergens agyú"?

Mit jelent: "konvergens agyú"?

Figyelt kérdés
Valahol, valamikor hallottam, de nem tudom mit jelent.
2011. jún. 8. 10:03
 1/3 anonim ***** válasza:
63%

Találtam az interneten egy jó magyarázatot a "konvergens"-re, és az ellentétére a "divergensre".

Talán erre gondoltál:

Íme: Konvergens gondolkodás – összetartó szűkítő gondolkodás, beállítódás az egyetlen megoldás irányába. Jellemzői:


- logikus következtetés képessége


- absztraktikus képesség


- szabályok felismerésének képessége


Divergens gondolkodás – széttartó, elágazó gondolkodás, amely számos lehetőséget megvizsgál, számba vesz, mérlegel. A divergens feladatnak több megoldása lehet. Jellemzői:


- gondolkodás könnyedsége, folyékonysága


- minél több ötlet felvetésének képessége


- új szempontok figyelembe vételére való képesség


- eredetiség


- problémaérzékenység


Abban az esetben, ha egy személy képtelen eltekinteni egy tárgy használati funkciójától, akkor funkcionális rögzülésről beszélünk – konvergens gondolkodásra vall. Pl. azt mondja, hogy a kalapács csak szegek beverésére szolgál, de nem tudja elképzelni azt, hogy ingaként és súlyként használják egy faliórához.

2011. jún. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Hát ez csúcs:)))

Ilyen alapos válaszra nem számítottam, köszönöm szépen.

Szoktam cédulákra felírni szavakat, kifejezéseket, esetleg mondásokat, azért, hogy alkalom adtán megkeressem a választ a jelentésükre. Most került elő egy ilyen cédula.

Akkor tulajdon képen nem az agyra, mint testünk részére vonatkozik, hanem a gondolkodásmódra.

2011. jún. 8. 12:58
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem a kettőt nem kellene egymástól elválasztani, a kettő összefügg.

De örülök, hogy meg vagy elégedve a "megtalált" válasszal. Ez nem az én érdemem, de ismered a mondást "vak tyúk is talál szemet"?

2011. jún. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!