Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit jelent ez a mondat:"Subuc...

Mit jelent ez a mondat:"Subuc pizdaje, fatame"? Ha jól tudom, beás nyelven van.

Figyelt kérdés

Ha esetleg valami ízléstelenség, vagy káromkodás, akkor légyszi csillagozzátok ki a választ, meg fogom érteni úgy is.

:)

Köszi.


2011. jún. 15. 08:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
63%
ny.lj...m ki a p... dat te kisjány! és tényleg beás.
2011. jún. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

ÚÚristen, akkor tényleg vmi öléggé ízléstelen - és enyhe kifejezés szerintem - duma, a szomszédunk szokta mondani - roma, de nem tudtam, hogy beás - a 9 éves lányának, na de ilyet....!

Brrr!Még a hideg is kirázott.

Hogy mondhat vki ilyesmit a saját lányának?!Nem beteges ez egy kicsit?De nem kötekedésnek szánom....

2011. jún. 15. 10:14
 3/14 anonim ***** válasza:
Bocs, hogy közbeszólok: mi az, hogy beás ?
2011. jún. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Oláh cigány nyelvjárás. Nem összetévesztendő a lovárival!
2011. jún. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
63%
Á, én nem feltételezek semmi olyat, amire te gondolsz..Más kultúra, más hagyományok.Őnáluk ez kedves megszólításnak számít. No problem!( ne ítélj el semmit, amit nem ismersz)
2011. jún. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Kedves Magdianyu, lelövöm a poént, a saját anyósom szokta ezt mondogatni a kis sógornőmnek ( párom 9 éves húgának ) és a falra mászok tőle, mert tudom, hogy mit jelent, csak kiváncsi voltam, hogy ki mit szól hozzá.Nem tudok nyitott lenni felé, mert elég gáz a kislányra nézve ( csodálnivaló, hogy totál szégyenlős meg ilyesmi?!Nem szemérmes, szégyenlősm két külön kategória ).Sajna beás cigány, a párom csak félig, de éppen elég is, mert egy kulturálatlan alpári bunkó az echte anyósom, nem tudom milyen kultúra az olyan, ahol még meg is köpködik az ujszülött punciját és ilyeneket duruzsolnak neki, én nem nevezném ezt kulturának, inkább az ősidőkben megrekedt, asszimilálódással bajlódó, de beilleszkedni nem tudó népség alpári primitivitásának.Megfogadtam, ha a picim nagyobb lesz és meghallom anyóstól a beszólást, szájon is vágom!!
2011. jún. 15. 14:39
 7/14 anonim ***** válasza:
88%
Hááát, az anyóst az ember nem maga választja, hanem ráadásul kapja a párjához.Arra gondolj, hogy olyan, amilyen, de felnevelt neked egy jó embert, a gyermekednek az apját.Szeretni nem lehet mindenkit, de ne nézd le azért, mert ő másabb.(azért kell megköpködni, hogy egészséges legyen, ne fogjon rajta rontás!)ezt azért tettem hozzá, hogy amit esetleg te ocsmányságnak tartasz, az őnáluk jóindulatból történik.Nézőpont kérdése.Kis piros szalagot nem kötöttek az újszülött kezecskéjére?
2011. jún. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

:)

Neem!

Nézd, én félig kolompár vagyok, engem azért nem fogad el, ő amolyan borzasztó nehéz természetű asszony, 4 lánya már elment tőle, otthagyták, nem bírták cérnával...

A babánkat amúgy rögtön megáldotta, erőben-egészségben, eddig hál Istennek mindkettő fogott rajta, de ettől függetlenül őt akkor se csípem, mert a fiát folyamatosan arra idomítja, tudod, hogy nekem ne segítsen itthon, meg ilyesmi.Pedig, ha tudná, hogy vmikor még meg is főz meg elmosogat a drága fiacskája, szívrohamot is kapna...

Ennyit a hierarchiájáról.

:D

2011. jún. 15. 18:23
 9/14 A kérdező kommentje:

Jah, amúgy kaptad a zöld kezecskét.

:))

2011. jún. 15. 18:25
 10/14 A kérdező kommentje:
Engem amúgy "raffinált cigánynak" hív a hátam mögött, pedig ő is eléggé simlis, vág az esze, de nem annyira, mint kellene, így aztán mindenkit ezzel a kifejezéssel illet, akit kicsit több ésszel láttak el, mint őt.
2011. jún. 15. 18:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!