Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » ÍR idézeteket kérnék szépen?!...

ÍR idézeteket kérnék szépen?! Nagyon fontos!

Figyelt kérdés

helló! Ír idézeteket kérnék szépen ha lehet a magyar jelentését is.google nem talált:(



KÖSZÖNÖM!!!NAGYON FONTOS!(:


2011. jún. 22. 14:14
 1/7 anonim ***** válasza:

Milyen idézetekre gondoltál? És az hogy ír, az azt jelenti, hogy ír (gael) nyelven?


Nekem csak egy ugrott be:

Póg mo thóin - csókold meg a hátsómat. :)

2011. jún. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
hát inkább szomorú idézetekre...(: szerelem,barátság,élet bármi jöhet:))) igen erre a nyelvre gondoltam! amit írországban használnak:))) köszönöm ezt az 1 idézet féleséget de ezzel nem sokat tudok kezdeni...xd
2011. jún. 22. 14:35
 3/7 anonim ***** válasza:

Azzal se fogsz tudni sokat kezdeni, ha magyar nyelven írok néhány ír idézetet. Én ugyanis az ír nyelvet még látásból se ismerem.

Szóval az idézetek:

1. Hiszek a napban, mégha nem is süt, hiszek a szerelemben, mégha nem is érzem, hiszek a Whisky gyógyító erejében, mert amit az meg nem gyógyít, azt már semmi sem tudja meggyógyítani.

2. Egy szívből jövő nevetés és egy jó hosszú alvás a két legjobb gyógyszer.

3. Írországban az elkerülhetetlen soha nem történik meg, a váratlan dolog pedig állandóan bekövetkezik." (Sir John Pentland Mahaffy)

4. Csak az ír kávé képes egyetlen pohárban nyújtani mind a négy élvezetet: alkoholt, koffeint, cukrot és olajat.

( Alex Levine)

5. Nincs egyetlen nyelv sem, amely olyan megnyugtató és jótékony lenne, mint az ír. (John Millington Synge)

2011. jún. 23. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Megint csak magyarul találtam George Bernard Shaw idézeteket:

1. A magasfokú képzettséget úgy lehet legkönnyebben bizonyítani, ha az ember bonyolult dolgokat egyszerűen tud elmagyarázni.

2. Az életben az egyik legszomorúbb dolog az, hogy az embernek sok jó cselekedetet kell elkövetnie, hogy bebizonyítsa, milyen ügyes, de elég egyetlen hibát elkövetni ahhoz, hogy bebizonyítsa, hogy semmire kellő.

3. A szerelem az egyetlen szórakoztató rabság.

4. A történész olyan riporter, aki soha nem volt olyan helyen, ahol valami történt.

5. Az alvás is egy kritika, főleg ha színházban történik.

6. Egy politikus számára veszélyes az igazmondás. Megtörténhet, hogy az emberek hozzászoknak, és mindig az igazságot akarják hallani.

7. A nők olyanok, mint a fordítások: a szépek nem hűek, a hűek nem szépek.

8. Az igaz, hogy a pénz nem boldogít, ha a máséról van szó.

9. Miért kapja az ember a fiatalságot akkor, amikor még nem tudja értékelni?

2011. jún. 23. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
jesszus ennyito.o rettenetesen köszönöm!!!de én igazából ír nyelven ír idézeteket kértem amik magyarul IS levannak fordítva...:/
2011. jún. 23. 20:29
 6/7 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy ilyen nem igazán van, én próbáltam keresni.

De ha beszélsz angolul, akkor sokat találhatsz a neten.

2011. jún. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

lkelek:


az ég és a föld minden erejében,


a nap ragyogásában és a hold szelíd fényében.


A tűz izzásában és a villám cikázó fényében.


A vizek zúgásában és a vizek morajában.



Simuljon előzékenyen lábad alá az út,


és támogassa meg a szél a hátad,


arcodat fürössze fényében s melegében a nap,


és bő eső itassa szomjas földjeid.


Amíg újból nem látjuk egymást te meg én,


Isten tartson meg óvó tenyerén!

2013. ápr. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!